МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Мери Николова исклучена во емисијата Јади Бурек откако обелодени болна вистина за ДПМНЕ

Познатата активистка за човекови права и сопруга на екс-амбасадорот Агрон Буџаку, Мери Николова во емисијата „Јади Бурек“ која одеше во живо, се јави на отворената телефонска линија и започна да ја обелоденува болната вистина за ВМРО-ДПМНЕ. Јанко Илковски по краткото јавување ја исклучи Николова од телефонската линија. Останува нејасно зошто Илковски во неколку наврати се обидуваше да го изврти ставот ...

Read More »

БИТОЛА СЕ ГУШИ, ДВОЈЧЕ СИ КУПИ НОВ СЛУЖБЕН АВТОМОБИЛ

Битолскиот градоначалник Владимир Талески се поднови со нов автомобил од буџетот на Општина Битола. Само неколку месеци пред крајот на неговиот трет мандат, Талески службениот „цитроен ц4“ го замени со „пежо 508“, но нема прецизни податоци колку пари потрошил за новото возило. Советникот од ЛДП, Валентин Груевски, во петокот од советничката говорница обвини дека буџетот за 2016 година бил „список ...

Read More »

РШУМ ВО ТЕАРЦЕ, РЕЖИМОТ ПРОДОЛЖУВА СО ОПСТРУКЦИИ! ВРАТЕНИ 40 ЛИЧНИ КАРТИ

Набљудувачите на ЦИВИЛ – Центар за слобода дојдоа до неофицијални податоци дека околу 40 лични карти на гласачи во Теарце им биле вратени во текот на денешниот ден на прегласување во избирачкото место 2011. ЦИВИЛ веќе објави информации за изборни притисоци и поткуп на гласачи, при што на дел од граѓанките и граѓаните им се одземале личните карти со цел ...

Read More »

СЕ НАЅИРА УШТЕ ЕДЕН ПРАТЕНИК НА КОНТОТО НА СДСМ? ОКОЛУ 40 % ИЗЛЕЗЕНОСТ ВО ТЕАРЦЕ ДО 13 ЧАСОТ

Државната изборна комисија (ДИК) соопшти дека на избирачкото место број 2011 во Теарце до 13 часот на гласање излегле 252, или 35.29 отсто од запишани 714 избирачи во Избирачкиот список.   Следниот податок за излезеност на гласачите ДИК ќе го соопшти по 17 часот. Гласањето се одвива мирно и без проблеми. Околу 9 часот имаше петнаесетминутен прекин поради проблеми со УВ-ламбите, но тие ...

Read More »

Солза Грчева го патосира малото плашливо диктаторче од Центар: Боемска зрачи со долно сељаштво од 5000 децибели

Solza Grceva Боемскава улица зрачи цел ден со такво долно сељаштво на 5000 децибели, не отру. Цитат од последнава песна “све девојке маторе треба да се затворе..оп, оп, оп.“ и се во тој стил. Ние немаме убави староградски песни, па требаше да се увезат овие? Го знае ли некој значењето на боем? Страшно!

Read More »

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЕ ЛУДИЛО ГО ГЛУМИ ЖЕРНОВСКИ! СПИЧКА 1 МИЛИОН ЗА БОЕМСКИ УЛИЦИ, А ГИ ЗЛОУПОТРЕБУВА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ЗА СЛИКАЊЕ

 Andrej Zernovski додаде 3 нови фотографии. Четврта, веќе традиционална новогодишна средба и забава. Станавме пријатели, продолжуваме понатаму. Треба да сме со нив секогаш, не само за празници. Нашата нова средба? Се знае- во Грдски парк, на наредниот меч на “Работнички”. 😃🏀😃🏀 #zivotvredenzaziveenje

Read More »

СПОМЕНИКОТ ФИЛИП II ВО БИТОЛА ЗАШТИТЕН ОД ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ

Споменикот на Филип Втори во центарот на Битола е поставен во голема импровизирана снежна топка. И покрај нашите обиди да добивме одговор од општина Битола дали споменикот на античкиот владетел ќе биде дел од новогодишната декорација, од службите телефонски ни беше одговорено дека не знаат. Поради зафатот кој се изведува врз Филип Втори со лента затворен за движење е поголемиот ...

Read More »
Close
WpCoderX