ПОЛИТИКА

Груевски: Ниту Македонецот е грд, ниту државата е дијазепам- народот за две недели ќе му одговори на Заев!

Го слушам деновиве нашиот политички опонент Зоран Заев, вика дека богатството во државава било само кај 1 процент од населението, а тој самиот кажа дека неговото семејство имале 6- 7 милиони евра, како да е тоа 6- 7 денари, за него еден милион евра е ситна работа, истакна Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата ...

Read More »

Мендух Тачи го обвини претседателот на ДУИ, Али Ахмети дека на народот му донел само насилство

  ДПА синоќа одржа митинг во Куманово каде лидерот на партијата, Мендух Тачи го обвини претседателот на ДУИ, Али Ахмети дека на народот му донел само насилство. – Се залагаме и за закон за амнестија што ќе го донесеме со цел да не лежат во затвор сите осуденици од монтираните политички случаи. Такви ги има многу зошто ДУИ ни донесе ...

Read More »

Да го повикам првиот бандит на дуел. Никола Груевски те повикувам на дуел. Прифати! Зошто бегаш, зошто молчиш? Нели е демократија?

„Јас буквално уживам во оваа кампања, уживајте и вие, затоа што веќе победивме, го клекнавме режимот на колена. Се сеќавате точно пред две години, кога овој првиот бандит, говореше петарди има, ајде нека пука, еве петардите до каде го донесоа. Се сеќавате кога од Филип Втори зборуваше – сонува Зајко оставка ќе сум дал! Еве го повеќе од година дена ...

Read More »

БРИМА ГАЛУП СО НОВА АНКЕТА: ДПМНЕ СО ГОЛЕМА ПРЕДНОСТ ПРЕД СДСМ

На Груевски му веруваат 20,8 проценти од гласачите, наспроти 11 проценти кои му веруваат на Заев, покажуваат резултатите од последната анкета што ја спроведе реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, „Брима галуп“, објави Република. Доколку се издвојат одговорите на Македонците што биле дел од ова испитување на јавното мислење, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, ја има довербата кај 28,6 ...

Read More »

Левица: Да се слушне гласот на работниците

Носителот на изборната листа од втората изборна единица Трајче Стојанов и кандидатите за пратеници од политичката партија „Левица“, денеска одржаа прес-конференција на која ја презенираа програмата со која настапуваат на предвремените парламентарни избори. Во „Левица“ членуваат луѓе што созреале во, како што рече носителот Стојанов, суровите транзициски услови во изминативе 25 години, но и луѓе кои најдиректно биле погодени од ...

Read More »

АНТОНИО МИЛОШОСКИ И ЉУБЕ БОШКОСКИ ИЗБЕГАА ОД ДУЕЛ СО САВЕВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Вечерва во 21.00 гостувам на ТВ 21 како носител на листата на Левица во петтата изборна единица. Антонио Милошоски искукавичи (кого го чуди тоа?) и не се појави на снимањето. Сепак, штета, добро рендање ќе му удрев. Не се појави ниту Љубе Бошкоски. И него ќе го прашав што му требаше да коалицира со Љубчо и како да му веруваме ...

Read More »

Не му иди ум на Груевски! И покрај лошиот рејтинг, фатен во криминал до гуша бара 63 пратеници

Нов студентски дом во вредност од околу 6 милиони евра, нов објект на Драмскиот театар, гимнастичка сала и отворен базен во СЦ „Борис Трајковски“, затворени тениски терени, жичарница од болница Козле до Средно Водно за која се планирани 7,4 милиони евра, темелна реконструкција на ГОБ „8 Септември“ за над пет милинои евра и завршување на реконструкциите на студентскиот дом „Гоце ...

Read More »

Додега Груевски зборуваше, непознато лице довикнуваше “Шутка не ти бега Никола”

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во скопската населба Аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите. Постапката предизвика реакција меѓу дел од насобраните, а полицијата го отстрани лицето од местото на настанот. Од МВР информираат дека мажот кој довикувал за време на говорот не е приведен, ...

Read More »
Close
WpCoderX