МАГАЗИН

(АУДИО) НОВ ЛЕТЕН ХИТ НА МАРИО АРАНГЕЛОВСКИ: “ЧЕКАМЕ ДА ПОМИНЕ”

Младиот и амбициозен пејач од Куманово, Марио Арангеловски (21) објави нова песна зад која како комплетен автор стои Роберт Билбилов. Истата е снимена уште пред повеќе од една година, поточно, по излегувањето од првото музичко реално шоу во Македонија. Песната е насловена како “Чекаме да помине”. Станува збор за летен хит со светски призвук. При најавувањето на песната, Марио напомена ...

Read More »

(ВИДЕО) УРНЕБЕСНА РАП ПАРОДИЈА! ЏАЈСОН ОД ОСТРЕЈЛИЈА

Животот на еден иселеник од дијаспората Стефан Новевски и Бобан Миленковски – Боб MC го претставија во урнебесна Рап пародија. Со мало задоцнување, ви го претставуваме новиот видео запис на Боб ЕмСи и Ненад Вржалски за песната со наслов “Џајсон“. Џајсон е реален лик, наш исселеник од Австралија кој прв пат се враќа во нашата мила Македонија. За се друго ќе ...

Read More »

(ФОТО) 18+ Емили Ратајковски во војна со Фотограф

Пред да се појави песната “Blurred Lines”, Емили Ратајковски кој не е меѓу најпознатите жени на модна писта. Сепак нејзината убавината била почитува од Џонатан Ледар кој направил многу импресивна фотосесија на дамата. Кадрите се полароидни и нема како да бидат манипулирани. Човекот ги задржува и подоцна ги продава на списание Darius, за да може да извлече малку пари. Уште ...

Read More »

Кејли Џенер ги запали социјалните мрежи

Додека Ким Кардашијан го пообри однесувањето на мрежата, Кајли Џенер прави обиди да го освои нтернет како новата кралица на селфиата. 19-годишната објавува немирна слика на Инстаграм, на која таа го разголи својпт задник. Очигледно е дека риалити ѕвездата ги слушнала советите на поголемиот сестра.

Read More »

ПРОТЕКОА ГОЛИТЕ СЛИКИ НА ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ

Светски познатиот модел Емили Ратајковски повторно стана жртва на хакер. Голите слики се предложени за продажба, пренесува “Дејли мирор”. Хелен Вудс, позната како победничка на “Биг Брадер”, тврди дека има испратени на сметка на “Твитер” над 200 фотографии на моделот. Таа била замолена да ги качи онлајн на резервацијата во полето во “Дејли стар”. “Излезе дека во пораката имаше линк ...

Read More »

ШОКАНТНО! ДОКАЗ ДЕКА ХИТЛЕР ДОЖИВЕАЛ СТАРОСТ ВО АРГЕНТИНА

Официјални податоци говорат дека бруталниот диктатор, по поразот во април 1945 година, сам си пукал себе си во глава додека неговата жена испила апче цијанид во бункер во Берлин. Нивните тела била брзо запалени и закопани во плиток гроб. Но што ако тоа било само да се одвлече вниманието и да се спаси Фирерот како не би паднал во рацете ...

Read More »

КАЛУГЕРКИ ОФОРМИЛЕ РОК ГРУПА И РАСТУРААТ НА ИНТЕРНЕТ

Калуѓерки направија рок-група и продаваат илјади билети. 12-те жени од Перу се јавуваат под името “Сестра Моника и Божјите слуги”. Досега една од песните на групата е гледана на интернет над 600 000 пати. Таа е за момче кое се губи во трговскиот центар и ја открива љубовта кон Бога.  

Read More »

Мел Гибсон ќе учествува во филм за Кнез Борис

Мел Гибсон ќе учествува во два филма, поврзани со бугарската историја – за цар Калојан и за кнез Борис I. Гласините за тоа делумно ги потврди актерот Христо Живков. Во интервју за “24 часа” тој рече дека знае за вестите од личен разговор со продуцентката на проектот. “Бидејќи не знаев за овие работи од него самиот, нејзиното реков дека е ...

Read More »

БРИТНИ СПИРС СО НОВО СЕКСИ ФОТО ГИ ЗАПАЛИ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Бритни Спирс со нова секси фотка докажа дека и на 36 години во секси деколтиран комбинезон и високи бели чизми изгледа фантастично. Во коментарите има само пофални зборови за Бритни како и тоа дека изгледа секси и на свои 36 и е во топ форма. Многумина веруваат дека за ова е засулужен и нејзиниот нов дечко, младиот манекен Сем Асгари.

Read More »
Close
WpCoderX