МАГАЗИН

НОВО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА СЕКСОТ И ГРАДОТ

Се појавија гласини дека почнува трето продолжение од “Сексот и градот “. Сара Џесика Паркер, Ким Катрал, Синтија Никсон и Кристин Дејвис го потврдија своето учество во филмот. Ова го тврди филмдки сајт, цитирајќи извор близок до актерките. Тој додава дека сценариото е одобрено и од четирите ѕвезди. Се вели уште дека Паркер првично не била согласна да се вклучи, ...

Read More »

(ВИДЕО) ГО ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ И ПОБЕДАТА НА ТРАМП: Сега предвидува распад на ЕУ до крајот на 2017!

Шкотот Марк Блајт, професор на американскиот Универзитет Браун кој го предвиде Брегзит и победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, сега предвидува дека Европската унија ќе се распадне до крајот на оваа година. Блајт кој предава политичка економија со веќе наведените предвидувања, го предвиде и резултатот на инталијанскиот референдум за уставните промени чиј негативен исход го натера на ...

Read More »

Бившото момче на Мелита ги злоупотребило фотографиите?

Извор: Трендсетери Откако се провлекоа фотографиите во долна облека на Интернет на Тв водителката Мелита Ракичевиќ и ја разбрануваа јавноста, ние решивме малку детекстивски да ја разгледаме целата ситуација. Исконтактиравме неколку многу блиски пријатели на Мелита кои сакаат да зборуваат ама анинимно. Тие се согласни во едно, нејзиното момче битолскиот бизнисмен Виктор Ѓошевски ги дал нивните приватни фотки на медиумите. ...

Read More »

Да не заборавиме на него! Киро Глигоров – Великанот кој ја испрати ЈНА без ни еден испукан куршум

Односот кон споменот на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров, покажува дека мермерот, бронзата и големите пари потрошени за нив, не се гаранција дека и културата на сеќавање ќе добие армирани темели, пишува Дојче веле. Кога ќе стивне музиката од ноќните клубови, кога ќе згаснат блескавите новогодишни светилки, кога светлината на денот ќе го замени мракот, на видело излегуваат ...

Read More »

Кој ќе го разбере негo, ја разбрал Русија. Кој е Грегориј Распутин, човекот од кого стравувале сите руски цареви

“Чувствивам дека нема жив да го дочекам јануари. Ако бидам убиен од обични завереници, некој од моите браќа селани, нема за што да се грижите и ќе владете уште сто години. Но, ако умрам од рака на некој од благородниците на царскиот двор, блиски до царското семејство, никој од вашите деца ниту роднини нема да живее подолго од две години. ...

Read More »

(ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО) Човекот кој спаси 669 деца од холокаустот не е свесен дека седат околу него

По војната неговите напори останале непознати, Но, во 1988 година, сопругата на Бинтон Грете го пронашла дневникот со комплетната листа на имиња на децата и нивни фотографии. Ова е снимка од видео каде Сер Николас Винтон седи во пубика на еврејски чуѓе кои ги има спасено 50 години пред тоа.

Read More »

ПОГЛЕДНЕТЕ КАЈ ПОЈДЕ СВЕТОТ, ПОДВОДЕН ТУНЕЛ ПОД БОСФОР КЕ ГИ СПОИ ЕВРОПА СО АЗИЈА

Тунелот Eurasia е еден од најголемите инженерски потфати на Турција кој пред неколку дена беше отворен за сообраќај. Овој тунел ќе го подобри патувањето со возила од Европа до Азија и обратно. Тунелот е подводен и поминува под Босфорот. Долг е 14,5 километри, од кои 5,4 се директно под Босфорот. Дизајниран е со цел да се решат сообраќајните проблеми во ...

Read More »

Џеј Ло на 47 повторно бремена

Латино дивата секогаш ја следат озборувања и шпекулации, но ова се први од ваков тип. Магазинот Life & Style на насловна страна ја објави веста дека Џеј Ло и нејзиното 29-годишно момче го очекуваат своето прво дете, трето за Џеј Ло. Според интервјуто од блиски пријатели на парот „сè што таа ќе посака или побара, тој и го купува, понекогаш дури ...

Read More »

20 цитати на Толстој кои ќе ви ја откријат тајната на среќниот живот

Сите го знаеме Лав Толстој како руски прозаист и филозоф, мајстор за реалистична фикција и еден од најголемите писатели на сите времиња. Но, малкумина од нас знаат дека тој бил еден од првите поддржувачи на идејата дека уметничките дела не треба да бидат во нечија лична сопственост туку дека треба да му припаѓаат на целото човештво. Неговото одбивање на она ...

Read More »
Close
WpCoderX