КОЛУМНИ

Пореметени едни. Од каде се накотивте толку будали

И така, не многу долго по смртта на диносаурусите, се појавиле првите луѓе. Биле македонци и веднаш потоа излегла првата читанка со македонска азбука. Тоа се случило пред 400 илјади години! Пред пирамидите и пред фараоните. Дури и пред Кромањонецот и Крапинскиот човек. И пред Аустралопитекусот и Неандерталецот. Оваа книга наречена Зета Македонија – 400 илјади години македонска цивилизација е ...

Read More »

Тоа е, браќа и сестри мои, секоја револуција наебува од мангупите во своите редови

Мангупите што ја уништија контрареволуцијата Илче е суспендиран, Бетмен е избркан од работа и забрането му е да влегува во барокната штабквартира на вмро, Дурловски е на сослушување во центарот за контаминации, Рамче е на сослушување во центарот за деконтаминации, Елена Мисиркова пробала да се убие со брзо читање на “македонцките работи”, јелена, пак, секој петок урда јаде во бурек, ...

Read More »

Гордана Марковска ЛАЖЕ!!! Оваа “суштество“ никогаш нема исчекорено ниту еден заеднички чекор со нас од #ШаренатаРеволуција!!!

Гордана Марковска ЛАЖЕ!!! Оваа “суштество“ никогаш нема исчекорено ниту еден заеднички чекор со нас од #ШаренатаРеволуција!!! Можеби, велам можеби, била присутна како уфрлен провокатор од ДРПМНЕ, кои слушаа, гледаа, следеа и по протестие носеа извештаи во МВРО-ВМРО! Но велам само – можеби… оти имаше такви, а да ли таа била една од нив, незнам,незнам -но сепак, не би рекол… не ...

Read More »

Мојата, твојата, нашата Македонија

Мојата, твојата, нашата Македонија Пролетта и промените некако неминовно доаѓаат заедно. А со нив и сонцето и слободата се враќаат. Македонија за скоро ќе биде спокојна, стабилна, сплотена, праведна земја, едно поубаво место за живеење на сите нејзини граѓани. Разединетоста на нашиот народ која што се случува со децении, а посебно во овај период, е неубава за сите, особено кога ...

Read More »

УКИМ да му ја одземе научната титула на Иванов

УКИМ да му ја одземе научната титула на Иванов Иванов со своето однесување е срам за УКИМ но и за сите други универзотети кои му доделија почесна титула. По се што прави, во светот со право се прашуваат: Ако ова ви бил еден од подобрите доктори на политички науки на УКИМ, кој предавал политички теории, политички ситем и демократија тогаш ...

Read More »

Од што ќе живеете бе чисти Македонци?

“Треба нови избори на кои само вмро ќе победи зашто така е ред и народот е освестен. Еу нема што да ни се меша.” Па од што ќе живеете бе чисти Македонци? Што произведувате и што создавате, побегнавте од нивите, а “клетите шиптари” работат десет пати повеќе од сите вас. Од европски фондови пола Македонија се храни. Вистинскиот работен народ ...

Read More »

Парите ќе ги однесете на Белизе! Доказите за убиства ќе ги запалите! Но крвта!!! КРВТА!!! Пролеаната крв на македонските граѓани кај и да тргнете, кај и да исчекорите – ќе ве следи како сенка!

Парите ќе ги однесете на Белизе, во Русија. во Чешка… по тајни сметки и али-бабини пештери! Доказите за вашите злодела, зулиуми, прислушкувања, измачување, крадење и газење врз сопствениот народ… еве со години ги палите, криете, пресувате, закопувате… убивате заштитени сведоци! И непрекидно ги задскривате зад димната завеса на постојано нови и нови – лаги, спинови, измислици! Та можеби и ќе ...

Read More »

Јас мислев дека Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беа УЦЕНЕТИ од ДУИ кога се согласија на укинување на Хашките случаи

Јас мислев дека Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беа УЦЕНЕТИ од ДУИ кога се согласија на укинување на Хашките случаи во стилот тргнете ги или нема да коалицираме со вас. Ама, еве „аналитичари“ блиски до ВМРО-ДПМНЕ велат дека Заев сега бил уценет од албанските партии и заради тоа не смеел да направи влада токму заради постоењето на уцена. Аха, значи ако ВМРО-ДПМНЕ ...

Read More »

Имавме прв Претседател на државата кој по мирен пат успеа да ја издејствува самостојноста

Имавме прв Претседател на државата кој по мирен пат успеа да ја издејствува самостојноста, без притоа да има ниту една човечка жртва и да се пролее капка крв. Тој човек успеа од една мала непозната земја да создаде држава за пример почитувана од сите во светот. Не постоеше лидер на некоја силна европска земја кој не го почитуваше неговото дело ...

Read More »

Груевски секој ден се обидува да докаже дека е над законот

Груевизмот како карцином Груевизмот како карцином е раширен во сите основни и средни училишта во кои неговите градоначалници ги поставуваа директорите по заслуга на партијата а се вработуваа само наставници и професори со партиска книшка од ВМРО во изминатите 10 години. Затоа денес, според информации од медиумите им е даден слободен ден на учениците и на наставниците за да протестираат ...

Read More »
Close
WpCoderX