КУЛУМНИ

Штом ДПМНЕ удри по невладините, тогаш свесни се дека изгубиле од народот

Мирјана Најчевска Ова со нападите на невладините организации (ве молам немој да ве залаже божемниот напад на Сорос), само значи дека ДПМНЕ е свесно дека изгубило од граѓаните. Не од партии, не од Заев или Шеќеринска, не од Павле Трајанов или Лиле Поповска, туку од обединетите граѓани од сите вери и невери и од сите етнички заедници, кои решија да ...

Read More »

Одлуката на Ахмети во однос кон ВМРО-ДПМНЕ е нож со две острици, кој неминовно ќе ги прободе силиконските мускули на Груевски

Каква и да е, одлуката на Ахмети во однос кон ВМРО-ДПМНЕ е нож со две острици, кој неминовно ќе ги прободе силиконските мускули на Груевски, заробен доживотно во рефренот „тешко мене со тебе, уште потешко без тебе“ Што сте се снуждиле? Зошто носови спуштени и усни свенати? Кои бродови ви потонале и ластовици занавек збогувале? Што сте се снуждиле? Доколку ...

Read More »

Зоран Заев не мора да поднесе оставка, туку оставки мора да поднесатЕмил Димитриев, Тодоров, Поповски, Канческа

Не. Зоран Заев не мора да поднесе оставка. Зоран Заев може да поднесе оставка ако тоа го побара членството на СДСМ. А оставка мора да поднесе Емил Димитриев – кој незаконски е премиер и пратеник, Никола Попоски – кој незаконски е министер и пратеник, Никола Тодоров – кој незаконски е министер и пратеник, Елизабета Камчевска – која е пратеник и ...

Read More »

Ванковска го обвини Заев за платформата на албанците?

Ви пренесуваме дел од колумната на Биљана Ванковска насловена како Платформа Платформата е создадена за да не се реализира (за уставни промени во делот на двојазичноста, бинационален државен ентитет, промената на државните симболи, итн. нужна е согласноста на двете македонски партии). Добрата вест е дека албанскиот фактор испорача барања за кои знае дека се неостварливи (без двотретинско мнозинство, т.е. без ...

Read More »

Зошто се глупира министерот Поповски

Ѓорѓи Спасов Министерот Поповски за италијански весник изјавува” Ние,како земја не сме поразлични од најразвиените и најдемократските скандинавски земји како Шведска,Финска или Данска, само што сликата за нас во светот е лоша и неа треба да ја поправиме”. Ова значи. Треба да продолжиме по старо и само светот да го убедиме ,како и гласачите на ВМРО,дека се е в ред ...

Read More »

Бесот заради својот неуспех Груевски мора врз некого да го истури а вината да се префрли по навика врз домашниот и надворешниот непријател

Ѓорѓи Спасов Груевски ја започна својата анти Сорос револуција во САД за да го придобие Трамп Истовремено со протестот на десетина груевисти пред кулата на Трамп во САД, партијата на Груевски денес објави дека во Македонија официјално започнува “десоросоизацијата” најавена лично од него во Прогласот што го читаше пред ДИК. СДСМ И Сорос се прогласени за “наголемите душмани” на независното ...

Read More »

Бејли е републиканец

За тие што не знаат и што очекуваат православни сојузи на Трамп со Русија преку Македонија, Бејли е Републиканец со огромна политичка кариера. Пред да биде ангажиран од демократската партија 15 години им служел на републиканците, тоа лично ми го кажа при една дискусија. Друго. Стејт департментот не функционира како федеративна Русија или како режимска Македонија. Целата администрација гарантирам е ...

Read More »

Ако нема докази дека Груевски е криминалец, тогаш зошто се плашите од СЈО?

Зоран Јовановски Груевистите велат. Груевски НЕ Е КРИМИНАЛЕЦ, и за тоа не постои НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ… Епа ако е така, РЕШЕН проблем бе другари. Зошто тогаш се плашите од СЈО и од објективен и непристрасен суд? Еден мој ФБ пријател во коментар напиша “НЕ СУМ КРАДЕЛ, НЕМА ОД ШТО ДА СЕ ПЛАШАМ„ Зошто тогаш превзема вакви постапки и фамилијата, но ...

Read More »

ТЕЖОК МАЈМУНЛУК СЕ ПОДГОТВУВА ПРЕКУ ХОРХЕ

ВМРО лансира соопштение со кое потврдува дека нема да преговара за Влада со ДУИ, откако вториве изразија јасен став дека главни преговарачки теми со кои ќе влезат се продолжување на мандатот на СЈО и двојазичност на цела територија. ДУИ е единствена опција за состав на Влада. Кога веќе одбиваат да преговараат со нив, ДПМНЕ логично е уште денес да го ...

Read More »

Платформа за спас на Груевски

Извор: Политикоблогија Платформата на албанските партии ја исполнува својата цел токму во овие моменти кога ние разговараме за неа. Нејзината цел беше токму тоа- да предизвика дистракција. Со тоа, Платформата целосно се вклопува во долгогодишната стратегија на двоецот Груевски-Ахмети. На сите ни е јасно дека секогаш кога ќе згусти ситуацијата во државата, Груевски и Ахмети успеваат да креираат некое сценарио- ...

Read More »
Close
WpCoderX