КОЛУМНИ

Професорката Најчевска без влакна на јазикот: Ќе се најдат пратеници со јајца да свикаат седница или ние граѓаните да влеземе во Собрание?

ИМАТЕ НАМЕРА ДА СВИКАТЕ СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ИЛИ ЌЕ СИ ДРЕМЕТЕ ДОДЕКА НЕ ВИ НАРЕДАТ ДА СЕ САМОРАСПУШТИТЕ? ИЛИ МОЖЕБИ ЧЕКАТЕ ИЗИМ ОД ХАН ИЛИ ОД КУРЦ ИЛИ ОД ТРАМП ИЛИ …? ВИ ТЕКНУВА? НАЈВИСОКО ЗАКОНОДАВНО ТЕЛО? СУВЕРЕНИТЕТ НА ГРАЃАНИТЕ ПРЕНЕСЕН ВРЗ ВАС? ЗАСТАПУВАЊЕ НА ИНТЕРЕСИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ? ЌЕ СЕ НАЈДАТ 20 СО ЈАЈЦА ИЛИ ЈАЈНИЦИ ДА ПОБАРААТ СВИКУВАЊЕ НА СЕДНИЦА? ...

Read More »

Не потпаѓајте под влијанието на кецарошите кои се обидуваатда ги уништат сите демократски придобивки на граѓанското организирање

1. Во Законот за пратеници не е предвидена неспојливост на функцијата пратеник со членување во здружение на граѓани: Функцијата пратеник е неспојлива со функцијата претседател на Република Македонија, претседател на Владата на Република Македонија, министер, судија на Уставниот суд на Република Македонија, судија, народен правобранител, јавен обвинител и други носители на функции кои ги избира и именува Собранието и Владата ...

Read More »

КРИМИНАЛНА „империја“ која Груевски и Мијалков ја изградија, ќе ја снема

И Турската империја вака полека замирала, Дами и Господо. А западот со децении ја нарекувал “Болесникот од Босвор„ И секоја империја нити дошла преку ноќ, нити преку ноќ ја снемало. Јасно е! 100% е јасно дека и НЕ ЕТИЧКАТА и КРИМИНАЛНА „империја“ која Груевски и Мијалков ја изградија, ќе ја снема. Тоа е само прашање на време, но и прашање ...

Read More »

ЛЕБ, ИГРИ и МНОГУ КРВ!!!

Југослав Петровски И Императоре што ке организираш во тој “обновениот“ анфитеатар ( всушнос не е ни анфитеатар туку е арена)? Гладиаторски игри!?! Оти ако малку знаеше историја, или имаше барем ронка абер од архитектура или пак имаше било какви познавања од театрологија, ке знаеше дека во римските анфитеатри ( арени ) во Македонија, во тоа време кога биле градени, се ...

Read More »

Јоци: По ништо не се разликувате од оние кои сакате да ги тргнете

Морам да признаам дека изминативе денови толку многу навреди, нарачани статуси, лаги и написи, фрштеа на моја сметка од штапски активисти и симпатизери на опозицијата, колку што никогаш немало од “курирци” за 5 год., колку што власта била омразувана кај мене на профил. И тоа, за мој јавно изразен став, кој сега на шефовите им, не им оди во прилог. ...

Read More »

Канческа нели ти е срам да се китиш со срамни перја и мјузикл за нашата легенда Тоше Проески

Си ветив нема да се замарам со небитни и грди луѓе оваа година од мојот живот ама морам…посилно од мене е… Дали тоа гледам и читам како Елизабета Бети Канчевска а.к.а госпоЏа „Веома Врло добро прича српски“ во однос на мјузиклот што е во финална фаза а се однесува на нашиот миленик и неповторлив Тоше Проески, изјавува како и е ...

Read More »

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДММ КОЧАНИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Ви го пренесуваме ставот на Стојан Рашков – Претседател на СДММ Кочани Почитувани, На денешен ден 2014та година на редовна годишна конференција бев избран за претседател на ЛК СДММ Кочани. Денес ја доставив мојата оставка од функцијата. Оваа приказна од мојот живот никогаш нема да ја заборавам, премрежие од среќни, тажни и опасни моменти во политичкото делување. Да дејствуваш во ...

Read More »

ИЛИ ЌЕ ПРАВИМЕ ПРАВНА ДРЖАВА ИЛИ ЌЕ МЕЊАМЕ ЕДНА МАФИЈА СО ДРУГА

Mirjana Najchevska НЕ МОЖЕ ДА СЕ БИДЕ ИСТОВРЕМЕНО И ПРАТЕНИК И МИНИСТЕР!!!!! ТОА Е КРШЕЊЕ НА УСТАВОТ И УРИВАЊЕ НА УСТАВНИОТ СИСТЕМ!!!!! ЕЕЕЕЕЈ!!!!! ИМА НЕКОЈ ПРАТЕНИК ДА СЛУШНЕ ИЛИ КОГА ЌЕ СЕДНЕТЕ ВО ФОТЕЉА ВИ ГИ ОТСЕКУВААТ УШИТЕ И ВИ ГИ ЗАСЕКУВААТ МОЗОЦИТЕ? НЕ Е ПРОБЛЕМОТ САМО ВО КАРАКАМИШЕВА. ЈАС ГЛЕДАМ ДОСТА ПРОФЕСОРИ ОД ПРАВНИОТ ФАКУЛТЕТ КОИ СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО ...

Read More »

Иванов е извор на кризата

Иванов имаше според уставот 10 дена за да го додели мандатот на партија или партии кои имаат мнозинство за да формираат влада. Наместо тоа, тој по цели 10 дена без таков доказ му го додели мандатот на Груевски и со тоа Груевски без било каков доказ доби 20 дена да преговара со други партии за формирање мнозинство. Сега Иванов не ...

Read More »
Close
WpCoderX