КУЛУМНИ

Ајде сега да ги натераме да се одкажат и од Панорамското Тркало, така ке има цела година пари за сиромашните

Браво, аплауз за сите вие кои ги натеравте дел од општините да се откажат од новогодишните прослави на плоштадите! Ајде сега натерајте ги да се откажат од изградбата на Панорамското Тркало во Скопје или од плоштадната фонтана во Неготино (на пример), додека граѓаните немаат вода! Така пари ќе останат за цела година за сиромашните, бездомните ќе се сместат во станови, ...

Read More »

Најчевска: Каква хуманост, парите од откажаните прослави ке заминат во касата на ДПМНЕ исто како оние од поплавите

Која бре хуманост. Ова е навистина измотавање, а да не зборувам дека е копирање на Србија. Не знаеме ништо сами да смислиме па секогаш ќе бидеме копи кет? Наместо систем за социјална поддршка ќе стимулираме популистички мерки кои ќе имаат сомнителен ефект (посебно во услови кога не се ни знае каде одат парите за хуманитарна помош). Јас очекувам дека овие ...

Read More »

Федери

Браќа и сестри, треба да се знае дека македонскиот мултикултурен модел е  од  НЕТЕРИТОРИЈАЛЕН тип. Тоа значи дека “наводна опасност” за федерализирање на земјава неможе ни под разно да произлезе од ОРД, ниту пак од неговото евентуално проширување. Македонската мултикултурна акомодација, имено, паметно е конципирана со ОРД како н е т е р и т о р и ј а л ...

Read More »

Шилегов најавува Бомба: Во лаги живееме 10 години, ке дознаете колку чини маглата што ја продаваат перата на болниот од белата партиска куќа

Деновиве особено е засилена пропагандата на провладините. Креирањето на лаги и извртување на тезите стана неподносливо лесно. Ама ете и тоа не е ништо ново. Во светот на лагите живееме веќе 10 години. Сега само има додаток на омраза. Кон се’ што на било каков начин му засметува на болниот од ” белата партиска куќа”. И повици за линч на ...

Read More »

Се освестиа идиотите кои го инспирираа и го спроведоа палењето на мојот сладок џип

Бранко Тричкоски Усраност у мермеру “ВМРО ДПМНЕ го осудува говорот на омраза на новинари блиски до СДСМ кој јавно се објавува на порталите под контрола на партијата. Јавното повикување на ликвидација на Претседателот Груевски е знак на немоќ на аболицираниот криминалец Зоран Заев изразен преку новинарите и порталите диригирани од Бихаќка. Срамниот текст „Може ли Груевски да биде убиен!?“ објавен ...

Read More »

Најчевска: Навистина треба да престанеме да се однесуваме нормално кон ненормални луѓе кои очигледно се исклучително опасни и насилни

Треба да си навистина шизофреничен лудак на кој мора да му биде ставена лудачка кошула заради тоа што може да се повреди и самиот себе, во исто време да повикуваш на палење на амбасада, да тврдиш дека странците насила те туркаат во НАТО, дека Русија е нашата иднина и да ги викаш европските амбасадори на муабет за европската иднина на ...

Read More »

Зошто молчи архиепископот Стефан, зошто само немо гледа и слуша како некој се заканува со ножеви, со Ќосиња, слави со мртовечки крстови, зошто не излезе со апел за смирување на страстите и осуда на злото?!

Превземено од Мактел.мк Не можам да разберам зошто молчи Архиепископот на МПЦ, Стефан, додека ни се случуваат овие лудости во земјава?! Зошто само немо гледа и слуша како некои посакуваат војна во земјава со навредите кон Албанците, како некој посакува и внатре-македонска војна со повикување на убиства и линч, кога се слави со мртовечки крстови, кога беснее гнасната црна омраза ...

Read More »

МИЛЧИН: ГРУЈО ЌЕ ПАДНЕ, ПРАШАЊЕТО Е КОГО КЕ ПОВЛЕЧE СО НЕГО

Не е веќе прашањето дали Грујо ќе падне. Прашањето е кого и што ќе повлече со себе. Кого ќе остави на цедило кога ќе се испазари за сопствената делумна или целосна амнестија? Се разбира, можно е и да не се испазари и, како Нерон, да ја запали Македонија, бесен поради тоа што леснотијата на владеењето што го практикува(ше) Грујо се ...

Read More »

ПРЕДСТАВАТА ЗАВРШИ! АДИО! Следи само ДЕМОНТАЖА на бината!

Зоран Јованоски СДСМ вети бесплатно болничко лекување за сите. Мене оваа мерка ме подсетува на социјализмот каде што сите се чувствуваа безбедни и не ја чувствуваа оваа неизвесност која ја чувствуваат денес. Денес е нормално да се живее од денес за утре, но барем бесплатното болничко лекување да биде некоја сигурност. Исто така СДСМ (чинам) вети и 12.000 денари за ...

Read More »

Илинденците никогаш не бранеле криминалци!

Денеска прочитав неколку ставови и коментари на социјалните мрежи на одредени поединци и сум просто зачуден на спиновите,фантазијата, фикцијата и воопшто на леснотијата со која употребуваат тешки зборови и создаваат лажна слика за настаните и самата реалност. Најпрво би сакал само да изразам чувство на жалење за фактот што стигнавме до точка локални шерифи и ниско ешалонски јавни и партиски ...

Read More »
Close
WpCoderX