ЕВРОПСКА УНИЈА НАЈАВУВА ПОСЛЕДИЦИ ДОКОЛКУ СЕ ПОПРЕЧИ РАБОТАТА НА СЈО

Европратеникот Ричард Ховит во интервју за телевизија 24 Вести вели дека сите знаат дека во Македонија биле направени сериозни злодела и тој лично жалел поради тоа.

-Но, улогата на Специјалниот јавен обвинител е да го корегира тоа. Фер е да се каже дека во минатото има изразено загриженост во врска со досегашната соработка со судовите во поглед на достапните докази. Го земавме тоа предвид и го ставивме во резолуции и дискутиравме и се согласивме во Брисел, вели Ховит.

Тој додава дека треба да постои свесност дека доколку работата на СЈО биде на било каков начин попречувана, тогаш тоа ќе биде забележано и што се однесува до Европската Унија ќе има последици.

loading...
Нашиот План за живот во Македонија се платите на луѓето!
ТОДОРОВ ДА НЕ СЕ СЛУЧИ УШТЕ ЕДНА ТАМАРА! АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА МАЛИОТ ДАВИД
Тричко: Градоначалникот на Пробиштип само се обидел да го направи на вработена она што ДПМНЕ и го пр...
Криминалците треба да бидат осудени а не да стануваат пратеници и министри
За да се сексаат Меланија со Доналд во Белата Куќа треба да користат шифрирани зборови
(ФОТО) МАКЕДОНИЈА ПОСЛЕДНА НА БАЛКАНОТ СО НАЈНИСКА ПРОСЕЧНА ПЛАТА
Close
WpCoderX