ПРОВЛАДИНИТЕ ИНФОРМИРААТ ДЕКА ДПМНЕ ЈА ДОГОВОРИЛЕ ВЛАДАТА БЕЗ ГРУЕВСКИ

Порталот “ЕКСКЛУЗИВ” објавува дека новата влада е веќе формирана и ќе биде составена од ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и Алијансата на Албанците во Македонија.

 

Како што објавува порталот, ДПМНЕ и коалицијата ке има 66 пратеници наспроти 54 од страна на опозицијата.

Порталот пишува дека битно прашање е кој ќе биде Премиер бидеќи е можно Груевски да не е новиот премиер но тоа да биде некој од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...
НИШТО ОД НАМЕРАТА НА ПИУНЧЕТО НА РЕЖИМОТ, ДИК ГИ ОТФРЛИ СИТЕ ЛИСТИ СО ДУБЛЕРИ НА ЈАНЕВСКИ
Битола нема да чека ни од ВМРО ни од СДСМ, Битола сама ке си го врати сјајот
Генерал Ангелов: Да беше Ќосето жив прво ќе го посетеше Груевски затоа што е најголем сојузник со УЧ...
СЕ ПОЈАВИ УШТЕ ЕДНА ЛУДАЧА КОЈА БАРА ГРАЃАНСКА ВОЈНА
Убава понуда на професорот Спасов: На секој што ќе му бидат дадени пари за да не излезе да гласа, да...
Груевски ги ситни 20-те дена кои му ги додели претседателот Иванов!
Close
WpCoderX