loading...

Уште колку генерации ќе бидат казнети затоа што сакаат ЖИВОТ ?

Ивет Ѓорѓиева

ДУИ, БЕСА и Алијансата за Албанците ја усвоијле денес заедничката платформа која ќе биде основа на партиите на Албанците во преговорите за формирање на нова влада.

Ја прочитав неколку пати, и само едно закличив.
ЛАГА , МАНИПУЛАЦИЈА, ТАКТИЧКА МАТЕМАТИКА ПОДЕЛБА

дуи НИКОГАШ нема да дозволи обелоденување на Диво Насеље, Монструм и сите злодела кои ги договарал Ахмети, а се платени со пари на граѓаните.

Платформа без форма на граѓанско општество, сопствена ОДГОВОРНОСТ, барање санкции за сопствената неодговорност, национализам , катанец за затворена врата на граѓанска еднаквост., и никаде не прочитав дека бараат еднаква фискална политика за Западна Македонија, еднакви санкции за неплаќање даноци, струја, еднакви законски санкции за криминалот во дуи.

На земјава и треба влада која ќе се грижи подеднакво за секој граѓанин, која ќе го третира како ЧОВЕК секој граѓанин, и која ќе го казнува секој сторител на кривично дело како граѓанин.

Ние бараме простор за да живееме помеѓу математиките на криминалците и мафијашите.
Уште колку генерации ќе бидат казнети затоа што сакаат ЖИВОТ ?

loading...
Кејти Пери за инает на Трамп донира 10 000 долари на гинеколошките клиники
Одлуката на Ахмети во однос кон ВМРО-ДПМНЕ е нож со две острици, кој неминовно ќе ги прободе силикон...
Медлин Олбрајт е подготвена да стане муслиманка поради Трамп
НА ПОВИДОК УШТЕ ЕДНА ИНВЕСТИЦИЈА ВО КРУШЕВО, ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МАСЛО ОД КАНАБИС
СЕ СПРЕМА ЛИ НОВА ВОЈНА? ГАЗЕТА: 3000 ВООРУЖЕНИ АЛБАНЦИ СЕ НА ТЕРИТОРИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА
Заев повторно гостин во вестите на Канал 5 денес! Ке има уште еден масакар на режимските куртони
Close
WpCoderX