СДСМ: НЕ СМЕЕ ДА СЕ ДОЗВОЛИ ВЛАДА КОЈА ЌЕ ЈА ВОДИ КРИМИНАЛНОТО РАКОВОДСТВО НА ДПМНЕ

Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта. Констатирано е дека ќе остане запаметено во политичката пракса, дека во Македонија е срушен режим без насилство, со пенкало и со глас. Ставот на Извршниот одбор на СДСМ е дека Македонија мора да добие Влада на граѓаните на Република Македонија којашто ќе почне со решавање на нивните реални проблеми. Граѓаните сакаат квалитетен живот, во едно општество на еднакви граѓани, правда и независно судство, државни институции што работат во служба на граѓаните. Сето ова е содржано во извештаите на Европската комисија и на Рајнхард Прибе и мора да биде основа на реформските приоритети на новата Влада на граѓаните на Македонија. Сите партии коишто имаат освоено пратеници во Парламентот, освен криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, не смеат да дозволат формирање Влада во којашто би учествувале лица обвинети за тешки кривични дела, кои ги уништиле животот и перспективите на граѓаните и на Република Македонија, соопштуваат од СДСМ.

loading...
ПОНЕДЕЛНИК ПОЧНУВААТ ПАРТИСКИТЕ МИТИНЗИ! СДСМ ТРГНУВА ОД ПРИЛЕП, ДПМНЕ ОД ОХРИД
ЗАЕВ: И НЕДОКВАКАНИТЕ ДПМНЕВЦИ КЕ ГИ ОСЛОБОДИМЕ ПОСЛЕ 11 ДЕКЕМВРИ
(ВИДЕО) Шеќеринска до Адеми од ДУИ на Телма - Вие од ДУИ сте измеќари на Груевски, ве прочита Албанс...
Ви се обраќам поради мојата немоќ, ни требаат средства да ја поминеме зимата
Макрадули: И Германија почна да и смета на ВМРО-ДПМНЕ, аман имате некој што е добар освен Орбан
Ѓорчев: Заев ке одговара, нема да може да избега од правдата
Close
WpCoderX