(ВИДЕО) БЕЈТА ДО ГРУЕВСКИ: АКО СИ ТОЛКУ ДОБАР ПОЛИТИЧАР, ЗОШТО ПОДНЕСЕ ОСТАВКА?

„Ако Груевски е добар политичар, тогаш зошто поднесе оставка?“, прашува Невзат Бејта од ДУИ, за тв21. На овој начин вториот човек во ДУИ, Невзат Бејта му одговара на претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски кој во своето последно интервју одвои неколку реда упатени токму кон него. „Кога бев дел од владиниот кабинет имаше пофалби за проектите, не за него лично, вели денеска гостиварскиот градоначалник, додавајќи дека ДУИ И ДПМНЕ се партии со сосема различни идеологии и покрај тоа што заедно владееја 9 години. Бејта има одговор и на тоа зошто Груевски во последно време често го спомнува неговото име. Во вчерашното интервју на Груевски за весникот Дневник, тој вели дека Бејта во неколку наврати ја фалел работата на екс-премиерот. Но неодамна во дебатна емисија на ТВ21 гостиварскиот градоначалник рече дека ниту една партија на Албанците во Македонија не сака да коалицијра со Никола Груевски. Бесиан Лека

ВИДЕО

loading...
ВОДИТЕЛКА ВО АМЕРИКАНСКА ТВ КУЌА: ТРАМП СЕ ОБИДЕ ДА МЕ ПОДКУПИ
ФОТО НА ДЕНОТ: ШТАБ НА ВМРО ДПМНЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО СЈО ДПМНЕ
ЗАЕВ ОД КРУШЕВО ИСПРАТИ ПОКАНА ЗА ДУЕЛ ДО ГРУЕВСКИ: АЈДЕ НИКОЛА НА ДУЕЛ, ИЗЛЕЗИ ДА СЕ СООЧИШ СО МЕНЕ...
ПОБЕДНИК НА ДЕНОТ! ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ КОМЕНТАР ДОБИ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ
Владата гради Панорамско тркало, Жерновски Боемски улици а ова семејство нема пари да се прехрани и ...
ДУИ СО УШТЕ ЕДЕН АПЕРКАТА ЗА ДПМНЕ: НЕМА ВЕЌЕ СВАРОВСКИ! ЌЕ ИМА РЕФОРМИ ВО СУДСТВОТО
Close
WpCoderX