loading...

Мехмети: Хулигани како Груби му го уриваат авторитетот на Ахмети

Пратеничката на ДУИ Ермира Мехмети упати тешки зборови против сопартиецот Артан Груби, нарекувајќи го „хулиган и потикнувач на конфликти” и како еден од виновниците за намалување на надлежностите и авторитетот на Али Ахмети, претседателот на ДУИ.

„За жал нема ништо од реформите во ДУИ. Тоа е нормално кога корумпирани членови и губитници го уриваат и кредибилитетот на лидерот. За едно нешто немам никакви дилеми, а тоа е дека губењето на авторитетот на Ахмети и на партијата почна кога во структурите на ДУИ високо беше лансиран господинот Селфи, хулиганот кој може само да потикнува конфликти, без разлика дали е тоа на стадион или кога носи наметка на политичар“, напиша Мехмети на Фејсбук.

loading...
ДПМНЕ им овозможија на воени злосторници да седнат во собраниските клупи и на раководни позиции во в...
(ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО) Човекот кој спаси 669 деца од холокаустот не е свесен дека седат околу него
(ВИДЕО) ГО ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ И ПОБЕДАТА НА ТРАМП: Сега предвидува распад на ЕУ до крајот на 2017!
Поранешниот Премиер Љубчо Георгиевски: Мандатот треба да биде доделен на СДСМ
СДСМ: Учениците нема да седат по седум часа на училиште!
ЛАТАС ГО НАПАДНАЛ КАБРАНОВ ВО СУДНИЦА
Close
WpCoderX