loading...

ВИДЕО: Искршени стакла на автомобил од делегацијата на Ахмети во Куманово

Група граѓани се собраа на влезот на кумановското село Черкезе, со намера да го спречат собирот на ДУИ и лидерот на партијата Али Ахмети со партиските активисти од Куманово.

14991955_554435278088518_1437915994993707490_n

Собирот на граѓани против ДУИ е организиран од семејството на Џемаил Реџепи – поранешен командант Шкипоња кој беше убиен минатото лето, по кавгите и пресметките на огранокот на ДУИ во Куманово. Жителите го блокира патот кон ресторанот каде што требаше да се одржи собирот и средбата на Али Ахмети со активистите на ДУИ. Жителите своето незадоволство го искажаа и со крешење на стаклото на едно од возилата со кои пристигнала делегацијата на ДУИ,објави ТВ21.

loading...
Груевски: Ниту Македонецот е грд, ниту државата е дијазепам- народот за две недели ќе му одговори на...
ЏЕС БЕЈЛИ ОСТАНУВА АМБАСАДОР НА САД ВО МАКЕДОНИЈА
Ванковска молчеше кога го приведуваа Кежаровски, ама сега го брани Груевски кој е обвинет за тежок к...
БУЛДУЖЕРКАТА ШТО ГО ДРЕЦНА РЕЖИМОТ ВО МАКЕДОНИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА
НА ПОВИДОК УШТЕ ЕДНА ИНВЕСТИЦИЈА ВО КРУШЕВО, ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МАСЛО ОД КАНАБИС
(ВИДЕО) ХАОС ВО РУСИЈА!!! ПАЃА РЕЖИМОТ НА ПУТИН! ИЛЈАДНИЦИ ДЕМОНСТРАНТИ СЕ НА УЛИЦА
Close
WpCoderX