„ТАВ Македонија“: Аеродромот „Александар Велики“ е отворен и функционира нормално

Аеродромот „Александар Велики“ е отворен и ависообраќајот се одвива нормално по синоќешното одложување на летот од Скопје за Истанбул на „Туркиш ерлајнс“, соопшти „ТАВ Македонија“.

Од компанијата соопштуваат дека вчера, во текот на редовната безбедносна контрола на авионот за вечерниот лет кон Истанбул, бил пронајден оставен мобилен телефон, по што била извршена дополнителна контрола и по неколку часа авионот полетал.

„Поради безбедносните правила на авиокомпанијата и одлуката на капетанот, леталото се врати во позиција на паркирање за да се изврши дополнителна контрола. Ова е стандардна меѓународна процедура што се спроведува во име на безбедноста на леталата и на патниците. Поради неа, летот беше одложен. Откако сите услови беа исполнети, капетанот одлучи да продолжи со летот и авионот во 22.56 часот полета кон Истанбул“, велат од „ТАВ Македонија“.

loading...
ГЕОРГИЕВСКИ ГИ НОКАУТИРА ДПМНЕ И СДСМ! "НИЕ ЌЕ ЈА ПРАВИМЕ НОВАТА ВЛАДА"
(ВИДЕО) МЕГА ЕКСПЛОЗИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА!!! ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ ДОГОВАРААТ ДВОЈАЗИЧНОСТ
МАКТЕЛ: ЧЕЛНИЦИТЕ НА ДПМНЕ УЖИВААТ ВО БОЕМСКИТЕ НА ЖЕРНОВСКИ И ИСТОВРЕМЕНО ГИ КРИТИКУВААТ
Зоран Заев не мора да поднесе оставка, туку оставки мора да поднесатЕмил Димитриев, Тодоров, Поповск...
Децата на Груевски се невини, без нивна вина се деца на чудовиште
ТОМЧЕ ХРИСТОСКИ Е ИЗБОРОТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КРУШЕВО
Close
WpCoderX