НИКОГАШ НЕ СУМ ГЛАСАЛА И НЕМА ДА ГЛАСАМ ЗА ГРУЕВСКИ

Билјана Ванковска

Еве, „интелектуалец од најдолен вид“ ме нарекува човек кој без оглед што ќе напишам го мрази тоа и без да го прочита. Тој, очигледно, не` чита ама не ги разбира моите колумно и тие на Венко. Минатиот понеделник, напротив, ниту еден од нас двајца не напиша дека треба да сме слепи при очи, глуви при уши – или неопределени на избори! Двајцата апелиравме на разум и свесна одлука за кого ќе се даде гласот, ама и се сложивме дека двогодишната (неофицијална) кампања е не само глупост и непотребно расфрлање пари, туку и уште една можност за партиските војници да не закрват едни со други. За Венко не знам, ама јас ќе гласам – за жал на Теодосиевски, нема да гласам за неговиот Заев, а за негова среќа – не гласам ниту некогаш сум гласала за Љубчо или Груевски. Мудриот ескапизам е она што го препорачав како лек за ментална хигиена за овие дваесетина дена, а не за туркање глава в песок.

loading...
ФОТО НА ДЕНОТ: ШТАБ НА ВМРО ДПМНЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО СЈО ДПМНЕ
Носителите на погрешните политики мора да бидат казнети во најмала мера со отстранување од власта
ДРАМА ВО КУМАНОВО: Режимот тргна да го апси началникот на МВР поставен од СДСМ, ЦЕЛО КУМАНОВО Е НА Н...
МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600000 ЕВРА НА ГРУЕВСКИ ВО НОВАТА ИСТРАГА НА СЈО "ТЕНК"
Каракамишева: Да имаше решение во рамки на Уставот, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ќе најдеа заеднички јазик
Миленко го советува Грујо и тој да одкажел средба со Хан
Close
WpCoderX