СПАСОВСКИ СУСПЕНДИРА ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ НУДЕЛЕ ПОТКУП ЗА ГЛАС ЗА ДПМНЕ

За две лица ќе биде отворена кривична истрага за изборен поткуп, а за други тројца, вработени во Министерството за внатрешни работи Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди ќе отвори постапка, но за нив се очекува и суспензија од работните места сé до завршување на постапката, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Првоосомничената била член на ВМРО-ДПМНЕ од Општинскиот комитет во Прилеп и  вработена во државна институција, а се обидела да врбува сограѓанка ветувајќи и 60 евра за глас за владејачката партија. Улогата на тројцата униформирани припадници на МВР се уште се проверува, но како што се дознава тие ги придружувале осомничените кои нуделе поткуп за глас на парламентарните избори.

loading...
БОРИСОВ НАЈАВИ ОСТАВКА
Одложено рочиштето за насилните протести во Општина Центар во организација на Груевски и Јанакиевски
АМДИ БАЈРАМ ГО ИЗНАСМЕА НАМУРТЕНИОТ МИЈАЛКОВ
ДРАМА ВО КУМАНОВО: Режимот тргна да го апси началникот на МВР поставен од СДСМ, ЦЕЛО КУМАНОВО Е НА Н...
Скршено стаклото од автомобилот на Ермира Мехмети! На сторителите им порача: Кршењето не ве прави ни...
Најхаризматичната жена во светот Мишел Обама се подготвува за иден претседателски кандидат?
Close
WpCoderX