МАКЕДОНСКАТА НОРДИСКА РАКЕТА ДАРКО ДАМЈАНОВСКИ СЕ ПОБЛИСКУ ДО 4-ТА ОЛИМПИЈАДА

Најдобриот македонски нордиец Дарко Дамјановски е се поблиску до обезбедување на пласман за идната Зимска Oлимпијада која ќе се оддржи за нешто повеќе од една година во Пјонг Чанг – Јужна Кореа.

Трикратниот македонски олимпиец на вчерашниот натпревар во Рамсау – Австрија го освои 38 место во конкуренција од 110 натпреварувачи, а со тоа доби и 116 фис поени кои го приближуваат до нов пласман за идните Олимписки Игри.

И покрај многу деструкции изминатиов период, Дамјановски сеуште работи доста мотивирано и со полна пареа за промоција на овој малку познат спорт во Македонија.

dare

loading...
Величковски во скопски Карпош 1 (Видео): Не се водиме по она што сака да го чуе мнозинството, туку о...
Повик до амбасадорите да го смират Груевски после заканата со ликвидација
АХМЕТИ ВЕРЕН ДО СМРТ НА БЕЈЛИ, ВО МАКЕДОНИЈА СЕ СПРЕМА ДЕГРУЈОВИЗАЦИЈА
Ајде сега да ги натераме да се одкажат и од Панорамското Тркало, така ке има цела година пари за сир...
ОГРОМЕН ПРИТИСОК ОД МЕЃУНАРОДНИ ФАКТОРИ ВРЗ ДУИ ВЕЧЕРВА?
МПЗ „Тврдокорни“ – Со ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е завршено!
Close
WpCoderX