Полицијата го уапси Амди Бајрам во Кавадарци?

Во центарот на Кавадарци, полицијата го блокира изборниот штаб на Сојузот на Ромите на Амди Бајрам и Демократска партија на Ромите, под сомнение дека неколку лица внатре во просториите вршеле поткуп на ромското население. Наводно им се делеле по 1000 денари на лица од ромска националност.

img_20161209_190112

Откако биле откриени,  поткупувачите се заклучиле во штабот. Во моментов се очекува и судски налог за влегување“, известува наш набљудувач од Кавадарци.

Извор:  Цивил

loading...
НИШТО ОД НАМЕРАТА НА ПИУНЧЕТО НА РЕЖИМОТ, ДИК ГИ ОТФРЛИ СИТЕ ЛИСТИ СО ДУБЛЕРИ НА ЈАНЕВСКИ
Македонските Про Трамп спамери ги надминаа Њујорк Тајмс и Хафингтон пост во читаност
Левица: Да се слушне гласот на работниците
ШТО СЕ СЛУЧУВА НА КАЛЕ: По полициската акција вечерва прекинати домашните телекомуникациски линии на...
Кој ќе го разбере негo, ја разбрал Русија. Кој е Грегориј Распутин, човекот од кого стравувале сите ...
4 деца на видни функционери пронајдени издрогирани и смрзнати на Водно?
Close
WpCoderX