Газпром со нов рекорд

Газпром шести пат оваа есен забележа историски дневен максимум на извозот на гас за Европа. На 11 ноември, вчера, биле доставени 597,9 милиони кубни метри, се наведува во соопштението на компанијата, цитирано од агенциите. Зголемувањето спрема 10 ноември, кога беше поставен претходниот рекорд (591,7 милиони кубни метри), е 6,2 милиони кубни метри.

loading...
„ТАВ Македонија“: Аеродромот „Александар Велики“ е отворен и функционира нормално
Ванхауте: Албанци, не учествувајте повторно во Влада во која сте маргинализирани!
Барањата за албански како втор службен јазик се легитимни
Најчевска: Од интервјуто на пратеникот Груевски дознаваме дека секој оној кој ќе каже нешто лошо за ...
Се подготвува ли војна меѓу Србија и Косово? Србија најави дека ја подготвува армијата
ШОК ЗА СРБИЈА! МОЖНО Е РУСИЈА ДА ГО ПРИЗНАЕ КОСОВО
Close
WpCoderX