loading...

ОТЕЦ ПИМЕН ГИ НОКАУТИРА ЌОСЕВЦИ: ТИЕ ШТО МИСЛАТ ДЕКА ГО СЛАВАТ БОГА СЕ ФАЌААТ ЗА ПИШТОЛОТ И КАМАТА

Се плашам да не почнат луѓе да се фаќаат за пиштолот и камата, а во исто време да го заборават Евангелието врз кое што стојат истите.
Без Евенгелието само можеме да се лажеме дека го сакаме Бога и татковината кога го мразиме братот свој.
Кога братот го ставаме на некој список…

loading...
Повик до амбасадорите да го смират Груевски после заканата со ликвидација
Веќе една деценија Собранието на РМ е преплавено со идиоти
АВСТРАЛИСКА МИНИСТЕРКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ СКАНДАЛ СО ПАТНИ ТРОШКОВИ, НАШИВЕ СО СЕ ПАРТАЛИ НЕ ОГР...
И ТЕУТА АРИФИ ИМ ТВИТНА НА ВМРО: НИГДЕ НЕМА ПРЕЦИЗИРАНО ДЕКА ПОБЕДНИК СО ПОБЕДНИК ТРЕБА ДА СОСТАВУВА...
СОВЕТНИКОТ ОД ВМРО НП СЕ ВРАТИЛ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ДОДЕКА КОВАЧЕВСКИ ГИ ДОГОВАРАШЕ ПРОТЕСТИТЕ, ЕВЕ КАКО ВОЗВРАЌААТ ВМРОВЦИТЕ! ИСКРШЕН ШТАБ НА СДСМ ВО Б...
Close
WpCoderX