Шилегов најавува Бомба: Во лаги живееме 10 години, ке дознаете колку чини маглата што ја продаваат перата на болниот од белата партиска куќа

Деновиве особено е засилена пропагандата на провладините. Креирањето на лаги и извртување на тезите стана неподносливо лесно. Ама ете и тоа не е ништо ново. Во светот на лагите живееме веќе 10 години. Сега само има додаток на омраза. Кон се’ што на било каков начин му засметува на болниот од ” белата партиска куќа”. И повици за линч на неистоисленици. Домашни, а богами и странски. Па макар сите да влеземе во понор.

Затоа, редно е перјаниците на ваквите повици, пренесувачи и креатори на лагите, да ги објават своите даночни пријави и имотна состојба (црните пари нема да им ги броиме, а ги има. Бајаги). И тоа не заради мене, нас. Ние отприлика знаеме. Заради нивните следбеници, ако не за друго.

Да дознаеме конечно колку чини маглата во Македонија ..

Петре Шилегов

loading...
ВИДЕО: Искршени стакла на автомобил од делегацијата на Ахмети во Куманово
Разрешени техничките министри Спасовски, Ременски, Николовски и Кирацовски
ДОДЕКА НАРОДОТ ГО ЗАМАЈУВАА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ЅИНГО ЛАПНА ТЕНДЕР ОД 30 МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРБОТ НА МАК...
Дачиќ: Србија не требаше да ја признае Македонија под устано име
Поранешниот Премиер Љубчо Георгиевски: Мандатот треба да биде доделен на СДСМ
(ВИДЕО) “Груевски е болен легнала, нека земе Заев владата…”
Close
WpCoderX