Најчевска: Каква хуманост, парите од откажаните прослави ке заминат во касата на ДПМНЕ исто како оние од поплавите

Која бре хуманост.
Ова е навистина измотавање, а да не зборувам дека е копирање на Србија.
Не знаеме ништо сами да смислиме па секогаш ќе бидеме копи кет?
Наместо систем за социјална поддршка ќе стимулираме популистички мерки кои ќе имаат сомнителен ефект (посебно во услови кога не се ни знае каде одат парите за хуманитарна помош).
Јас очекувам дека овие пари ќе отидат во касата на ДПМНЕ.
Впрочем, прашал некој во последно време што се случи со донациите за поплавените? Или секое чудо за три дена.
Ма малку ме заморува популизмов кој по правило се вози на бран на глупост и незнаење на голем број луѓе.

Мирјана Најчевска

loading...
ЗАЕВ ОД КРУШЕВО: ГАЗАМ КРУШЕВСКО ТЛО И ИСПРАЌАМ СЕРИОЗНИ ПОРАКИ! ПОБЕДУВАМЕ, ЌЕ ПАДНЕ РЕЖИМ НА ИЗБОР...
Макрадули: Груевски кој бараше 63 пратеници за да не го уценува ДУИ, тврди дека албанските сограѓани...
Генерал Ангелов: Да беше Ќосето жив прво ќе го посетеше Груевски затоа што е најголем сојузник со УЧ...
НАДРОДЕ СПРЕМАЈСЕ! КОАЛИЦИЈАТА ДУИ-ДПМНЕ ГИ ОДБИВА СИТЕ ПРЕГОВОРИ ВО ДИК
На Македонија и' треба обединување околу жедта за правда и одговорност
Саше Политико во колумна го избриша подот со Бранко Героски
Close
WpCoderX