Макрадули: И Германија почна да и смета на ВМРО-ДПМНЕ, аман имате некој што е добар освен Орбан

Јани Макрадули фб статус

И Германија почна да и смета на ВМРО-ДПМНЕ, аман имате некој што е добар освен Орбан? А може на пример да направите анализа колку пари и каква соработка со Конрад Аденауер имало од доаѓањето на Груевски претседател на ВМРО-ДПМНЕ? Зошто не стават некој цитат од говорите на Милошоски и Груевски во август 2006-та дека Македонија ќе ги започне преговорите со ЕУ од 1.1.2007-ма, со превземањето на претседателството на ЕУ од страна на Германија? Имате огледало дома? Или само во џебот Ви се очите? Ама тие пари проклети да не се?

фотографија на Јани Макрадули
loading...
Одложено рочиштето за насилните протести во Општина Центар во организација на Груевски и Јанакиевски
НИКОГАШ НЕ СУМ ГЛАСАЛА И НЕМА ДА ГЛАСАМ ЗА ГРУЕВСКИ
Околу федерализацијата. Воздухот во Тетово, Битола, Гостивар, Скопје е загаден
Груевски неможејќи да претрпи дека ќе биде поразен на избори се закани со ликвидација на Заев?
(ГАЛЕРИЈА) НАЈ СЕКСИ ПРОФЕСОРКА ПО МАТЕМАТИКА ВО СВЕТОТ! КОГА ЌЕ ЈА ВИДИТЕ НЕМА ДА ЗНАЕТЕ КОЛКУ СЕ 2...
МЕГА ЕКСПЛОЗИЈА НА ПОРТАЛОТ ТЕТОВА СОТ: ГРУЕВСКИ ГИ ПРИФАТИЛ СИТЕ БАРАЊА ОД ПЛАТФОРМАТА
Close
WpCoderX