НОКАУТ ЗА РЕЖИМОТ!!! АХМЕТИ НА АЛСАТ М: ЌЕ ЈА ПОЧИТУВАМЕ ВОЉАТА НА АЛБАНСКИТЕ ГРАЃАНИ И КЕ СЕ НАСОЧИМЕ КОН ОНА ШТО ГО БАРА МНОЗИНСТВОТО!!!

Во емисијата 200 на Алсат М телевизија во која вечерва гостуваше лидерот на ДУИ Али Ахмети, од истата испрети сериозна порака околу формирањето на новата Влада. Имено лидерот на ДУИ зпрашан од новинарот какво е неговото мислење со оглед на тоа дека гласачите на ДУИ и мнозинството на албанци се плашат од коалиција со ДПМНЕ и воедно сите анкети укажуваат дека сакаат коалиција со СДСМ, Ахмети одговори дека ќе ја почитува вољата на албанците и ке се насочи кон она што го бараат истите, воедно укажувајќи дека оние албански гласачи кои ја подржале СДСМ не извршиле предавство туку тоа е нивно граѓанско право.

loading...
Три работи кои треба да ги научиме од полициските службенички
Груевски: Македонија прва на Балканот која ќе има свежи земјоделски производи
ШОКАНТНО!!! СДСМ ГО НАПАЃА ДПМНЕ А РЕМЕНСКИ СО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО НА МИТИНГ ВО КУМАНОВО
И Латас смета дека Заев ќе биде ликвидиран, што ли подготвуваат со Груевски?
ПРОВЛАДИНИТЕ ИНФОРМИРААТ ДЕКА ДПМНЕ ЈА ДОГОВОРИЛЕ ВЛАДАТА БЕЗ ГРУЕВСКИ
ВИДЕО: ГЛЕДАЧ НА УТРИНСКА СЕ УБИ ОД ПЛАЧЕЊЕ ПОРАДИ ОСТАВКАТА НА ГРУЕВСКИ
Close
WpCoderX