Author Archives: sloboden14

ДО КОГА НИКОЛА ЌЕ ГУМИ ПРЕМИЕР

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски продолжува со своите активности на терен. Тој денеска заедно со директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски изврши увид на градежните работи во новата административна зграда на ЕЛЕМ. Од она што можеше да се слушне од директорот, 98 – 99 отсто од зградата е завршена. Остануваат некои мали финеси, чистење на објектот, внесување на мебелот и некаде ...

Read More »

Зорица Заева: Не знаевме дека имаме 35 годишна ќерка во Русија

До пред неколку дена не знаевме дека имаме 35 – годишна ќерка во Русија, еве сега од социјалните мрежи дознавме – вака во телефонски разговор Зорица Заева ги коментира приказните за младата жена, фотографирана покрај луксузен автомобил со украсна лента, за која што неинформираните тврдат е нивната ќерка Александра, а некои пак дека станува збор за Ева, внуката од брат ...

Read More »

АХМЕТИ ГО ИЗВЕСТИ БЕЈЛИ ДЕКА ЌЕ ИМА НОВА ВЛАДА

Како што соопшти ДУИ, Ахмети и Бејли разговарале за формирањето на новата влада и за политичката ситуација во земјата и во регионот. – Ахмети истакна дека ДУИ е посветена на реформите во земјата, почнувајќи силно од реформирањето на судството и владеењето на правото. Преку спроведување на реформите, Македонија ќе помогне во враќањето на меѓународниот фокус и што поскоро интегрирање на ...

Read More »

ГРУЕВСКИ ПРВ ПАТ ЈАВНО УДРИ ПО ЉУБЧО? ВМРО НП И ОБЕДИНЕТИ СЕ САТЕЛИТ ПАРТИИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ијави дека не би го зачудило доколку ВМРО-Народна партија, Обединети за Македонија и Достоинство станат дел од новата влада бидејќи, како што вели, тие во изминатите пет-шест години работат за СДСМ. – За мене не е изненадување имајќи во обзир дека партиите на Љубчо Георгиевски, Лубе Бошковски, Стојанче Ангелов, Јове Кекеновски, Павле Трајанов,… се во ...

Read More »

Заев згреши што му премолчи на Вучиќ! Во случајот со српскиот разузнавач, позицијата на Србија е неодбранлива

Во случајот со српскиот разузнавач, позицијата на Србија е неодбранлива. Точка. Колку држави на овој свет, после некој инцидент, признале, да, беше наш човек, наша грешка, наше непочитување?! Или барем да молчат, не, они уште го подигаат влогот со махинации и конструкции како Македонија и македонски граѓани или пратеници се мешале во внатрешните работи на Србија. Но, и Заев згреши ...

Read More »

Богоевски:Четвртина сум Србин, најдете барем еден доказ дека јас сум организирал протести во Белград

Малку познато за мене, јас сум четвртина Србин. Баба ми е родена во прешевскиот крај, имам роднини и често одам таму. Најмногу поради тоа, би сакал да одговорам на вчерашната изјава на Министерот за надворешни работи на Р.Србија Ивица Дачиќ, за моја наводна вклученост во протестите против Претседателот на Р.Србија Александар Вучиќ: Буткањето на еден владетел кој сака неконтролирано да ...

Read More »

(ФОТО) Контраверзниот разузнавач од Србија си направил селфи со ќосињата кои тепаа пратеници

Горан Живаљевиќ, офицерот на српската разузнавачка агенција ­ БИА, дипломат и советник во српската амбасада во Скопје на 27 ­ ми април, за време на инцидентите бил во Собранието и направил селфи со разулавената топла во позадина во собраниската сала, објави НОВА. Неговото присуство во Парламентот за време на крвавиот четврток отвори многу прашања. Каква била улогата на Горан Живаљевиќ ...

Read More »

(ВИДЕО) Никовски vs Фрчко: изминатите 10 години Диктатура или реформска Влада?

По промената на владејачката гарнитура, а во очекување на формирање нова Влада предводена од мандаторот Зоран Заев, се сублимира што е направено изминатите десет години и какви политики се водени. Според дипломатот Ристо Наковски, владата на ВМРО-ДПМНЕ вовела ново ниво на активности и работела 24/7. Извор: Makfaks

Read More »

НЕОФИЦИЈАЛНО! ЕВЕ КОИ ЌЕ БИДАТ МИНИСТРИ ВО НОВАТА ВЛАДА

Лидерот на СДСМ и мандатор за составот на новата Влада, Зоран Заев, иако најави дека кабинетот ќе биде познат денеска, од партијата соопштија дека нема да ги откријат имињата на новиот министерски кабинет. Преговорите со Беса сè уште не се завршени. Од таму брифираат дека барањата на партијата се доставени до СДСМ и дека чекаат одговорот од нив. Засега од ...

Read More »

ЕВЕ КОИ СУДИИ ГО БРАНЕЛЕ ИМОТОТ НА ДПМНЕ

Една од судиите кои ја донесоа одлуката да не се замрзне имотот на ВМРО-ДПМНЕ е Елена Илиевска Јосифовиќ, за која СЈО кон крајот на март поднесе барање за разрешување до Советот за утврдување на факти, дознава Макфакс. Освен неа, против одлуката за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ бил и екс-претседателот на судот, Владимир Панчевски. И двајцата не се согласиле за ...

Read More »
Close
WpCoderX