КОЛУМНИ

Ти благодариме Груевски!

Ќе излезе дека ќе треба да му се заблагодариме на НГ за тоа што ги употребува сите џокери за да се спаси од бродоломот. Па така испливаа на површина сите “пацови”, насилници, судии, обвинители, припадници на МВР … Се олеснува работата за смената на сите тие кои ја тонеа земјата последните години. Колку повеќе се копрцаат толку повеќе кривични заработуваат. ...

Read More »

Љубчо Георгиевски: Горд сум што имав кадар како Влатко Ѓорчев кој се спротивстави на насилството на 27 април

Досегашната власт насекаде има свои структури – во МВР, бизнисот, судството, медиумите. Во таква ситуација промените нема да бидат ни брзи ни лесни, за Дојче Веле вели лидерот на ВМРО-НП и поранешен премиер, Љубчо Георгиевски Поранешните сопартијци на Никола Груевски, а денес лидери на опонентски партии – Љубчо Георгиевски, Љубе Бошкоски и Стојанче Ангелов, од следната недела почнуваат активности за ...

Read More »

По логиката на Груевски да сакале да го убијат Милошоски ќе го убиеја

Милошоски, не знам дали Заев ти поставил бомба или некои инспирирани од него како што тврдиш, лично не верувам, оти да сакале тебе да те убијат – ќе те убиеле, така барем тврди твојот лидер Груевски, но од мене имаш несомнена поддршка против ваквиот криминален и кукавички чин! МВР мора под итно да ги открие сторителите на ова злодело! Македонија ...

Read More »

Туфегџиќ: Силно го осудувам поставувањето на бомба пред куќата на родителите на Антонио Милошовски

Силно го осудувам поставувањето на бомба пред куќата на родителите на Антонио Милошовски. Сите ние мораме да бидеме луѓе, без разлика колку нечовечки се поставиле спрема нас, кога било кој ќе се соочи со закана или насилство, особено врз семејствата. Насилството никогаш не е и не било решение. Очекувам дека органите на прогонот брзо ќе ги пронајдат сторителите и истите ...

Read More »

Бомба на Љубчо за Петар Гошев: Во договор со ДПМНЕ Гошев ја банкротирал Македонска банка? И тоа не е се! 5 години му служеше на режимот на ДПМНЕ и ги бранеше нивните политики

Петар Гошев очигледно има црна дупка во меморијата, штом не се сеќава на 5-те години во кои како гувернер му служеше на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски а притоа многу успешно ги бранеше нивните политики. Во тој контекст секако треба да и објасни на јавноста како заеднички и во договор со ВМРО-ДПМНЕ ја банкротираа Македонска банка? Тоа е единствената банка ...

Read More »

Ангелов до Јанко: Јадачу на бурек! Доста се криеше, ајде поканиме во емисија да расчистиме

Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов на својот ФБ профил повторно го повика новинарот Јанко Илиовски да го покани да гостува во неговата емисија. ЕВЕ ШТО НАПИША АНГЕЛОВ НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ Пред неколку дена на мојот ФБ профил јавно те повикав да гостувам кај тебе и директно во твојата емисија, на твој терен, во срцето на пропагандата на режимот во ...

Read More »

Им го честитам денот само на чесните полицајци

И го честитам денот само на Искрените, Чесните и Достоинствените полицајци кој се свесни и знаат дека тие секогаш треба да стојат на страната на УСТАВОТ НА Р.Македонија согласно дадената заклетва пред својата ЧЕСНОСТ, ГОРДОСТ И УСТАВ НА Р.Македонија… На другите не ви го честитам пошто не сте профисионалци, туку слепи партиски послушници кои се спремни и својот колега да ...

Read More »

Новата влада би требало да формира Агенција за помош на лица оштетени од груевизам

Агенција за лечење од груевизам! Новата влада би требало да формира Агенција за помош на лица оштетени од груевизам. Мислам и на луѓето што доживеаја тешки пореметувања на свеста со чинот на иницијацијата во овој злосторнички ред, преку партиски, злосторнички, медиумски и корупциски процесии, а нема да завршат в затвор, и на луѓето кои низ сиве овие години беа жртва ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ е веќе нерелевантна партија штом ја погази правната држава

Јанко Бачев ВМРО-ДПМНЕ е веќе нерелевантна партија штом ја погази правната држава, го предаде собранискиот кабинет и собраниските печати на диво избраниот собраниски претседател…Македонија повеќе не може да ја брани ниту владата, ниту било која партија, туку само народот!

Read More »
Close
WpCoderX