КОЛУМНИ

Груевски мора да добие кривична пријава за поттикнување на криминал од омраза и континуирано подривање на уставниот поредок !

Груевски мора да добие кривична пријава за поттикнување на криминал од омраза и континуирано подривање на уставниот поредок ! Да не заборавиме дека, неговото поттикнување на омразата во стилот “народот нема да седи во папучи пред телевизор” заврши со крвавиот четврток на 27.04 ! Во сличен стил тој продолжува да подгрева и да неговиот криминал и загрозена слобода да ја ...

Read More »

11 години немоќно гледавме како ни се краде земјава! Да ја поддржиме новата Влада! На прагот сме на слободата

11 години немоќно гледавме како ни се краде земјава, нашите пари кои требаше да ги трошиме во животот за живот, ни се крадат правата, сегашноста и иднината, вредностите и слободата, и пред очи расте лудилото, беззаконието, политичката проституција, како мафијата станува идол и курвите пример, 11 години гледаме и делумно сме свесни дека сме фактор за промени и причина за ...

Read More »

На улица протестираа многу жени, ама кога дојде време за етаблирање на власта, на директорските места – жени ни за лек

Mirjana Najchevska Луѓе мои, на улиците пртестираа жени, со полицијата се соочуваа жени, имаа три чисти да излезат и постари и помлади со деца и внуци. Ама кога дојде време за етаблирање на власта, на директорските места – жени ни за лек. Не е добро. И не ми се допаѓа.

Read More »

Три категории на паразити што мора да се прочистат од државните институции!

Колумната би ја започнал со биолошко објаснување на поимот паразит.Според биолошкиот речник поимот паразит подразбира растение или животно што живее од друг организам или внатре во него и се храни од него. Во секојдневниот живот вообичаено за луѓето кои живеат од туѓ труд метафорички велиме дека се паразити.     Во државните институции со феноменот на луѓе кои живеат од ...

Read More »

Во текстот на Шиндре нема ни збор за легализација на педофилијата

Dragi Zmijanac, во изминативе години имаш направено многу глупости, ама оваа ти е една од поголемите. Непознавањето на концептот за човекови права и отсуството на елементарно разбирање на концептот за заштита на правата на детето веќе почнуваат да стануваат многу очигледни во низа постапки на организацијата Меѓаши. Дајте бре олабавете малку со навалентната глупост и откачете се од скутот на ...

Read More »

Куп лаги во “само вистина”

  Една штетна и многу глупава дебата меѓу бранителот на големобугарските интереси Виктор Канзуров и новинарот државен советник Тодор Пендаров кој не гледа ништо ново во надворешната политика на новата влада. Таква штетна дебата ниту една телевизија со национална концесија во Бугарија не би дозволила. Или би побарала од државниот советник подобро да се подготви.

Read More »

ЌЕ СИ ЛЕЖИШ ГРУЕВСКИ – А ЗНАЕШ И ЗОШТО!

—И ТЕ КАКО ГРУЕВСКИ – А ЗНАЕШ И ЗОШТО! Зошто? – 11 години власт, 54 кривични дела , 30 кривични пријави! – злосторничко здружување и перење пари; – неовластено прислушување и тонско снимање; – злоупотреба на службена положба и овластување; – мачење и друго сурово, нечовечно и понижувачко постапување и казнување; – прикривање кривично дело или сторител во врска со ...

Read More »

Откази за џелатите на ВМРО во клиниките

Zatvaranje na partiskite shtabovi po Klinikite , ne se pravi so “unapreduvanje” na dzelatite vo shefovi na smetkovodstvo, tuku so Otkaz pod hitno!!!!! Kako dojdoa pod direktiva taka ke si odat! Ne sposobni I Ne uspeshni luge vo svojata kariera gi okupiraa klinikite, samo so edna cel, partiska kontrola, zaplashuvanje I pritisici vrz vrabotenite, izborni strategii I spisoci! Nivnoto doaganje ...

Read More »

Здравко Савевски за скандалот со пратеникот Курто: До кога вака? Нели СДСМ ќе донесеше промени?

До кога бе вакви работи?! Нели СДСМ ќе донесеше промени? Овие ли се промените, наместо Мурто – Курто? Две работи имам да ѝ порачам на новата влада: 1) Пратеникот Курто Дудиш под итно да си поднесе оставка. Ако не си поднесе после овој скандал, мора да биде разрешен од коалицијата што го кандидирала. Ако тоа не го направи, ќе се ...

Read More »

Прво тврдеа дека Албанците сакаат да ја уништат унитарноста на државата

1. прво тврдеа дека Албанците сакаат да ја уништат унитарноста на државата. 2. потоа тврдеа дека Грците сакаат да ни го одземат идентитетот. 3. па тврдеа дека Бугарите ќе ни ја срушат државноста. А всушност работата е дека Македонија влегува во 21 век во кој со соседите соработуваш наместо да се гледаш преку нишанот на оружјето. Границите ги поставиле властелините ...

Read More »
Close
WpCoderX