МАГАЗИН

Најјакиот природен лек: Го поправа памтењето за 80%, топи маснотии, ги подобрува видот и слухот

Еден од најмоќните природни лекови, не само што ќе ви го подобри помнењето за 80%, туку и ќе ви ги истопи масните наслаги со кои се борите со години. Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор. Ренот го забрзува метаболизмот, отстранува умор и поттикнува развој ...

Read More »

ЈАПОНЦИТЕ ВО ТОКИО ЌЕ ГРАДАТ ДРВЕН ОБЛАКОДЕР

Јапонската компанија Sumitomo Forestry планира да изгради највисок дрвен облакодер на светот за да ја одбележи својата 350 годишнина во 2041 година. Дрвениот облакодер наречен W350 ќе биде висок дури 350 метри.   Од комапнијата велат дека десет отсто од 70-катниот W350 облакодер ќе биде челик во комбинација со 180.000 метри кубни автохтоно дрво доволно за изградба на дури 80.000 ...

Read More »

Тест за жени: Каква долна облека носите?

Изборот на долна облека е еден од најличните и најинтимни избори кои секојдневно ги правите, па затоа преку неа лесно може да се прочитаат вашите особини.   Во каква долна облека ви е најудобно? Каква долна облека носите најчесто? Екстремно тенка танга Ова е избор кој го преферираат жените кои се чувствуваат супер удобно во своја кожа. Полни со самодоверба, ...

Read More »

7 видови храна кои ви ја „цедат“ енергијата оставајќи ве исцрпени

Повеќе различни фактори може да влијаат на овие промени во енергијата, меѓу кои и спиењето, стресот, нивото на физичка активност и храната којашто ја консумирате. Генерално, кога јадете или имате ужина, телото се полни со гориво и се чувствувате полни со енергија.  Сепак, некои видови на храна може да ви ја одземат енергијата. Дознајте кои се тие: Белиот леб, тестенините и ...

Read More »

Јелена Карлеуша призна дека била жртва на сексуално насилство

Јелена Карлеуша вели дека на шоуто речиси секој пејач бил жртва на малтретирање и призна дека и неа се обидувале да ја убедат во замена за успешна кариера. Поп ѕвездата Јелена Карлеуза откри дека била сексуално злоупотребувана. Пејачката тврди дека сите жени во шоу-бизнисот, па дури и таа, биле жртви на напаѓање на мажи. – Почнувајќи од мене до сите ...

Read More »

Довојката на рускиот рапер Тимати а сруши инстаграм мрежата! Постираше гола фотографија и ги освои сите погрледи (ФОТО)

Во декември минатата година, непослушната бринета издаде гола слика, која беше украсена со заматени кристали. На овој начин девојката рекламира козметички бренд. Корисниците на интернет потоа заклучиле дека Анастасија била инспирирана од Ким Кардашијан, која претходно била соблечена и го покрила нејзиното тело со кристали за да го привлече вниманието кон нејзината лична шминка.    

Read More »

ВЕ МАЧИ ХРОНИЧЕН СТРЕС И ДЕПРЕСИЈА? ЕВЕ КАКО ДА ГИ ПОБЕДИТЕ

Американските научници открија дека трчањето 5 км дневно помага при хроничен стрес. Причината е дека трчањето е корисно за хипокампусот – центар на мозокот задолжен за меморијата, соопштува “Сајанс дејли”. Меморирање на информации е оптимално кога врските меѓу невроните на хипокампусот постепено се засилуваат. Овој процес се нарекува долгорочна потенцираност. И ова е интересно: Антидепресивите ја продлабочуваат депресијата – читајте ...

Read More »

САКАТЕ ЗАДНИК КАКО НА КАРДАШИЈАН? ЕВЕ НЕКОЛКУ СОВЕТИ

“Препорачувам барем 2-3 пати неделно вежби за задник и колкови како сквотови, напади, наведнување со тегови и т. Н.”, Советува Адам Розанте, персонален тренер и автор на The 30-Second Body. Колку брзо сте ги затегнале задникот е прашање кое нема единствен одговор. Тоа зависи од физичката структура, спортската обука и севкупната состојба на телото. Розанте е категоричен дека треба да ...

Read More »

(ВИДЕО) ТОМ КРУЗ СКОКНА ОД КАТЕДРАЛА ВИСОКА 150 МЕТРИ

По повредата што ја заработи за време на снимањето на шестото продолжение на „Невозможна мисија“ во август минатата година, Том Круз повторно се врати во форма и продолжи со изведување на опасните сцени. Актерот сега скокна од катедралата Свети Павле во Лондон, која е висока повеќе од 150 метри. Круз е познат по тоа што често сам ги изведува каскадерските ...

Read More »
Close
WpCoderX