Home / МАГАЗИН (page 10)

МАГАЗИН

Бившото момче на Мелита ги злоупотребило фотографиите?

Извор: Трендсетери Откако се провлекоа фотографиите во долна облека на Интернет на Тв водителката Мелита Ракичевиќ и ја разбрануваа јавноста, ние решивме малку детекстивски да ја разгледаме целата ситуација. Исконтактиравме неколку многу блиски пријатели на Мелита кои сакаат да зборуваат ...

Read More »

Да не заборавиме на него! Киро Глигоров – Великанот кој ја испрати ЈНА без ни еден испукан куршум

Односот кон споменот на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров, покажува дека мермерот, бронзата и големите пари потрошени за нив, не се гаранција дека и културата на сеќавање ќе добие армирани темели, пишува Дојче веле. Кога ќе стивне музиката ...

Read More »

Кој ќе го разбере негo, ја разбрал Русија. Кој е Грегориј Распутин, човекот од кого стравувале сите руски цареви

“Чувствивам дека нема жив да го дочекам јануари. Ако бидам убиен од обични завереници, некој од моите браќа селани, нема за што да се грижите и ќе владете уште сто години. Но, ако умрам од рака на некој од благородниците ...

Read More »

(ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО) Човекот кој спаси 669 деца од холокаустот не е свесен дека седат околу него

По војната неговите напори останале непознати, Но, во 1988 година, сопругата на Бинтон Грете го пронашла дневникот со комплетната листа на имиња на децата и нивни фотографии. Ова е снимка од видео каде Сер Николас Винтон седи во пубика на ...

Read More »

ПОГЛЕДНЕТЕ КАЈ ПОЈДЕ СВЕТОТ, ПОДВОДЕН ТУНЕЛ ПОД БОСФОР КЕ ГИ СПОИ ЕВРОПА СО АЗИЈА

Тунелот Eurasia е еден од најголемите инженерски потфати на Турција кој пред неколку дена беше отворен за сообраќај. Овој тунел ќе го подобри патувањето со возила од Европа до Азија и обратно. Тунелот е подводен и поминува под Босфорот. Долг ...

Read More »

Џеј Ло на 47 повторно бремена

Латино дивата секогаш ја следат озборувања и шпекулации, но ова се први од ваков тип. Магазинот Life & Style на насловна страна ја објави веста дека Џеј Ло и нејзиното 29-годишно момче го очекуваат своето прво дете, трето за Џеј Ло. ...

Read More »

20 цитати на Толстој кои ќе ви ја откријат тајната на среќниот живот

Сите го знаеме Лав Толстој како руски прозаист и филозоф, мајстор за реалистична фикција и еден од најголемите писатели на сите времиња. Но, малкумина од нас знаат дека тој бил еден од првите поддржувачи на идејата дека уметничките дела не ...

Read More »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Модното студио Шанел со фото сесија во LDB Jeans

Денес во Битола манекените и манекенките на модното студио Шанел реализираа фото сесија во битолскиот бутик LDB Jeans каде што ги презентираа нивните најнови модели…погледнете ги *koмерцијална презентација   Модното студио Шанел со фото сесија во LDB Jeans

Read More »

ЖИВОТНИТЕ ЛЕКЦИИ НА ЛАВ ТОЛСТОЈ! КАКО ГОЛЕМИОТ ПИСАТЕЛ СТАНАЛ ПРОТИВНИК НА ДРЖАВАТА

Имаме доста да научиме за уметноста на живеењето од романот на Толстој „Војна и мир“, кој ја прикажува човечката суета, глупавост, сексуална љубомора и семејните односи. Но исто така имаме доста да научиме за животот од овој писател. Толстој бил ...

Read More »
Close
WpCoderX