МАГАЗИН

Сексот на 20, 30, 40 и 50 години

Зборот „секс“ е како наплив на возбуда, страст, експеримент. Тој е задоволство, но и неопходност. Повеќето луѓе веруваат на тврдењето дека сексуалната желба се намалува со возраста. Дали е така и дали ова правило важи за сите? Едно е сигурно – сексот е различно убав во секоја возраст. Каков е тој на 20, 30, 40 и 50-годишна возраст, видете во ...

Read More »

Баба Зора има 77 години а месечно заработува некогаш и повеќе од 1.000 евра!

Зора Тешевиќ (77) од Ужице и во осмата деценија е меѓу првите на пат кон Ариље, и оваа година да бере малини, боровинки и капини. – Веќе 5 години рабoтам кај исти луѓе. Минатата година работев три месеци, човекот кај кого берев тогаш ми купи торта на 12. август за мојот 77. роденден – вели баба Зора. И покрај трагедијата ...

Read More »

Татко ја снимал ќерката на првиот ден од секоја учебна година за да ја изненади за матура (ВИДЕО)

Кевин Скрагс ја започнал интересната традиција на интервјуирање на Мекензи кога таа за првпат седнала во школските клупи. Кога Мекензи завршила средно образование, креативниот татко Кевин Скрагс имал уникатен подарок за неа – компилација од сите интервјуа направени со неа низ годините. За само 4 дена ова видео има повеќе од 1,5 милиони прегледи на Јутјуб.

Read More »

Литературни војни: како се карале руските писатели? Достоевски VS Тургенев

1. Достоевски VS Тургенев Овие двајца писатели од 19 век биле во сосема спротивни идеолошки табори. Иван Тургенев, автор на романот „Татковци и деца“, бил западњак и либерал, додека Фјодор Достоевски бил конзервативец. Во романите „Идиот“ и „Зли дуси“ тој проповедува дека либералите ја расипуваат Русија и ја водат во пропаст, и дека Русите мораат да го зачуваат својот специфичен ...

Read More »

ШТО Е ПОТРЕБНО ЗА ДА СИ ДЕЧКО НА ТЕЈЛОР СВИФТ?

Поп пејачката Тејлор Свифт излегува тајно со британскиот актер Џо Алуин од неколку месеци и прашањето што сите си го поставуваат е: Колку ќе издржи оваа романса? Убавицата има рекорден број освојувања во рекордно време и макар што неуспесите во личен план да продолжат повторно и повторно, таа не се откажува.   Сајтот E! одлучи да му “помогне” на новиот ...

Read More »

ВЕЛШАНЕЦ ОДГЛЕДАЛ ПИПЕРКА ШТО МОЖЕ ДА УБИЕ

Велшкиот фармер Мајк Смит тврди дека створил пиперче толку луто што може да убие. Прикладно ја нарекол Змеев здив. Пиперчето има 2,5 милиони единици од Сковиловата скала на лутина. Тоа е доволно, вели Смит за Daily Post, за кај некои луѓе да предизвика анафилактички шок и смрт. Своето пиперче го пријавил во Гинисовата книга на рекорди и чека одговор дали ...

Read More »

РОМАНИЈА ГО ЗАТВОРА ЗАМОКОТ НА ДРАКУЛА

Романските власти ја затворија средновековната тврдина, која се наоѓа во Трансилванија, а беше позната како “Замокот на Дракула”, бидејќи во областа е забележана мечка со нејзини младенчиња. Туристите до тврдината, која се наоѓа на врвот на една планина во централниот дел на Романија, може да дојдат по искачувањето на 1.480  скали. Овој замок на крајот на мај е затворен “поради ...

Read More »

ПОЧИНА ПРВИОТ БЕТМЕН

Американскиот артист Адам Вест, најпознат по главната улога во првата екранизирана верзија на приказната за Бетмен, снемена во 1966 година од минатиот век, почина на 89-годишна возраст. Вест почина во Лос Анџелес по кратка борба со леукемија, соопшти семејството.

Read More »
Close
WpCoderX