Home / МАГАЗИН (page 3)

МАГАЗИН

САКАТЕ ЗАДНИК КАКО НА КАРДАШИЈАН? ЕВЕ НЕКОЛКУ СОВЕТИ

“Препорачувам барем 2-3 пати неделно вежби за задник и колкови како сквотови, напади, наведнување со тегови и т. Н.”, Советува Адам Розанте, персонален тренер и автор на The 30-Second Body. Колку брзо сте ги затегнале задникот е прашање кое нема ...

Read More »

(ВИДЕО) ТОМ КРУЗ СКОКНА ОД КАТЕДРАЛА ВИСОКА 150 МЕТРИ

По повредата што ја заработи за време на снимањето на шестото продолжение на „Невозможна мисија“ во август минатата година, Том Круз повторно се врати во форма и продолжи со изведување на опасните сцени. Актерот сега скокна од катедралата Свети Павле ...

Read More »

Алкохолот е поштетен за мозокот од марихуаната

Додека сивата маса ги контролира мозочните функции, белата ја контролира комуникацијата на нервите и мозокот. Секое намалување на оваа маса влијае на функциите. Во истражувањето такво намалување не е забележано кај испитаниците кои консумираа само марихуана. „Иако марихуаната може да ...

Read More »

ЖИВОТОТ НЕ МУ БИЛ ЛЕСЕН, ЕВЕ ШТО РАБОТЕЛ МИЛАН СТАНКОВИЌ ПРЕД ДА СТАНЕ ПЕАЧ

Станковиќ пред да заплови во музичките води, во Обреновац работел во Здравствениот дом. Неговиот живот воопшто не бил лесен. Тој отсекогаш морал да работи и да се бори за својата мајка и сестра. За досега неоткриените детали од неговиот живот ...

Read More »

Јелена Карлеуша се пожали дека 7 години помладиот сопруг Душко и создава главоболки

Јелена Карлеуша се пожали дека 7 години помладиот сопруг, Душко и создава главоболки. Таа во една прилика вели: „Морам да ви признаам дека Душко ме задева поради моите години. Мојот сопруг ја убеди нашата мала ќерка дека ќе умрам кога ...

Read More »

10 трикови како да заштедите гориво!

После одлука на Регулаторната комисија за енергетика за поскапување на горивата за 2,5 до 3 денари по литар, ние ви презентираме неколку начини преку кои може да заштедите гориво при возење. Проверете ги гумите. Слабо надувана гума секогаш ја зголемува ...

Read More »

РИТА ОРА КО ОД МАЈКА РОДЕНА НА ПЛАЖА

Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм деновиве објави фотографии каде гола позира на плажа. Коментарите од нејзините обожаватели се во одреден дел позитивни, но и има онакви во кои се вели дека има премногу добар глас за да треба да ...

Read More »

Викторија Бекам ги разочара фановите: “Спајс Грлс” нема да се соберат за турнеја

Викторија Бекам ги разочара бројните фанови низ светот, откако ги негираше гласините дека групата „Спајс Грлс“ ќе се собере повторно за турнеја, пренесе ДПА. „Јас не одам на турнеја. Девојките не одат на турнеја“, вели 43-годишната пејачка во интервју објавено ...

Read More »

Таа го има најдобриот задник во светот

Таа поради своите облични, највеќе поради својот задник, доби тутула најзадник на светот а има и лиценца за професионален фитнес тренер. Џен Селтер (24) е американска интернет ѕвезда и фитнес модел. Привлече големо внимание од јавноста пред неколку години, кога ...

Read More »

Човекот со НАЈМАЛИОТ ПЕНИС во Британија поседува нешто неверојатно!

Мажот со најмалиот пенис во Британија е ангажиран да ја предводи кампањата со слоганот: “Нема ништо лошо со малку мака”. Ант Смит, познат по неговиот 3,5-инчен пенис, е новото лице на „Thriva“, првото превентивно здравје во светот, услуга која им ...

Read More »
Close
WpCoderX