Home / МАГАЗИН (page 4)

МАГАЗИН

Само 7 жени во светот смеат да носат бело пред папата. Дали знаете кои се тие?

Папскиот град се претвора во суверена територија дури во 20-тите години на минатиот век, но Ватикан отсекогаш бил центарот на Римокатоличката црква уште од 4. век. Оттогаш наваму западната црква задржа и непроменети многу од традициите, пишува huffingtonpost.com. Едниот е ...

Read More »

Ѕвезди на кои не им требаат силиконски гради, затоа што природата доволно ги дарувала (10 фото)

Тема за дискусија: Дали сте ЗА или ПРОТИВ силиконските гради? Салма Хаек Анфиса Чехова Надежда Грановскаја Светлана Лобода Кристина Хендрикс Ана Семенович Кети Пери Скарлет Јохансон Кејт Аптон Ембер Роуз

Read More »

(ФОТО) Анабела речиси гола настапи на Пиво фест

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е синоќешната страшна атмосфера која владееше во градот ...

Read More »

(ВИДЕО) Саботажа „ Финале“

Саботажа „ Финале“, емитувана на 14 јули 2017 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More »

ВО ЊУ ЈОРК АМЕРИТЕ ИЗГРАДИЈА ПЛОВЕЧКА ГРАДИНА

Уметноста и потребата да се помогне се сплотиле во еден заеднички проект под името Swale.   Овој проект функционира како пловечка градина или, по наше, нива во која секое растение е засадено по принципите на пермaкултурата па секое растение го ...

Read More »

Поранешниот на Северина откри нешто што никој не го знаел: И давав по 10.000 евра

Војната меѓу Северина Којиќ и Милан  за алиментацијата на синот и понатаму продолжува, а сега кралот на бакарот откри детали кои осега никој не ги знаел за ситуацијата. Откако Северина изјави дека го загубила бебето поради стрес за судскиот спор, ...

Read More »

Секоја чест: Пилот во последниот миг ја избегна катастрофата (ВИДЕО)

Силните налети на ветер го принудија пилотот на „Боингот 737-430“ да се откаже од слетување но искусниот пилот во последен миг ја избегна катастрофата и не дозволи рушење на авионот на аеродромот „Вацлав Хавел“ во Прага, Чешка. Чешкиот снимател Радко Нашинец ...

Read More »

КИМ КАРДАШИЈАН ОБВИНЕТА ЗА РАСИЗАМ ПОРАДИ ШМИНКА

Ким Кардашијан направи нестандардна реклама на својата колекција шминки, со тоа што ја потемни за неколку нијанси кожата. Бојата на кожата на Ким предизвика сериозна дискусија, а незадоволните коментари преовладуваат. Некои коментари одат и дотаму што ја обвинуваат Ким  за ...

Read More »

(ВИДЕО) СНИМЕНА РЕПЛИКА НА МОЛЕКУЛА НА ДНК

За прв пат, научниците успеаја да снимаат одблиску единечна молекула на ДНК кој се реплицира. Снимката покренува прашања за природата на процесот и дали воопшто сме ја разбирале добро во детали. Снимката покажува дека точнио клучен за животот процес се ...

Read More »
Close
WpCoderX