Home / МАГАЗИН (page 5)

МАГАЗИН

Сексот на 20, 30, 40 и 50 години

Зборот „секс“ е како наплив на возбуда, страст, експеримент. Тој е задоволство, но и неопходност. Повеќето луѓе веруваат на тврдењето дека сексуалната желба се намалува со возраста. Дали е така и дали ова правило важи за сите? Едно е сигурно ...

Read More »

Баба Зора има 77 години а месечно заработува некогаш и повеќе од 1.000 евра!

Зора Тешевиќ (77) од Ужице и во осмата деценија е меѓу првите на пат кон Ариље, и оваа година да бере малини, боровинки и капини. – Веќе 5 години рабoтам кај исти луѓе. Минатата година работев три месеци, човекот кај ...

Read More »

Татко ја снимал ќерката на првиот ден од секоја учебна година за да ја изненади за матура (ВИДЕО)

Кевин Скрагс ја започнал интересната традиција на интервјуирање на Мекензи кога таа за првпат седнала во школските клупи. Кога Мекензи завршила средно образование, креативниот татко Кевин Скрагс имал уникатен подарок за неа – компилација од сите интервјуа направени со неа ...

Read More »

Литературни војни: како се карале руските писатели? Достоевски VS Тургенев

1. Достоевски VS Тургенев Овие двајца писатели од 19 век биле во сосема спротивни идеолошки табори. Иван Тургенев, автор на романот „Татковци и деца“, бил западњак и либерал, додека Фјодор Достоевски бил конзервативец. Во романите „Идиот“ и „Зли дуси“ тој ...

Read More »

ШТО Е ПОТРЕБНО ЗА ДА СИ ДЕЧКО НА ТЕЈЛОР СВИФТ?

Поп пејачката Тејлор Свифт излегува тајно со британскиот актер Џо Алуин од неколку месеци и прашањето што сите си го поставуваат е: Колку ќе издржи оваа романса? Убавицата има рекорден број освојувања во рекордно време и макар што неуспесите во ...

Read More »

ВЕЛШАНЕЦ ОДГЛЕДАЛ ПИПЕРКА ШТО МОЖЕ ДА УБИЕ

Велшкиот фармер Мајк Смит тврди дека створил пиперче толку луто што може да убие. Прикладно ја нарекол Змеев здив. Пиперчето има 2,5 милиони единици од Сковиловата скала на лутина. Тоа е доволно, вели Смит за Daily Post, за кај некои ...

Read More »

РОМАНИЈА ГО ЗАТВОРА ЗАМОКОТ НА ДРАКУЛА

Романските власти ја затворија средновековната тврдина, која се наоѓа во Трансилванија, а беше позната како “Замокот на Дракула”, бидејќи во областа е забележана мечка со нејзини младенчиња. Туристите до тврдината, која се наоѓа на врвот на една планина во централниот ...

Read More »
Close
WpCoderX