МАКЕДОНИЈА

Заев рокна Бомба за српски Курир: Во Смилковско има сомнежи дека е замешана Власта

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека во прислушуваните разговори не постои доказ кој покажува кој го извршил убиството, но постојат сомнежи дека власта е вмешана. – По разговорите може да се сфати дека постојат сериозни индиции дека власта сакала да покаже дека Албанци убиле Македонци -тврди Заев во интервју за српски „Курир“. Тој вели дека постојат разговори кои покажуваат ...

Read More »

ГРУЕВСКИ ПРИЗНА ДЕКА СДСМ ЌЕ ФОРМИРА ВЛАДА И ДЕКА ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ?

Во демократско општество владеењето на мнозинството доколку не се заснова врз начелото на владеење на правото, всушност преставува и се нарекува „Диктатура“. Ниедна демократска влада во светот несмее да биде избрана со кршење на начелото на владеење на правото. Тоа во старт претставува диктатура, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил. -Талат Џафери влезе во кабинетот на ...

Read More »

И ОФИЦИЈАЛНО ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ ИЗБРИШАН ОД СТРАНАТА НА САЈТОТ НА СОБРАНИЕТО

И на официјалната интернет страна на Собранието, (sobranie.mk) направена е промена и наместо Трајко Вељаноски, како претседател на Собранието стои Талат Џафери. На линкот за актуелни пратеници стои името на Трајко Вељаноски и дека бил претседател на Собранието до 31.12.2016 година.

Read More »

Рангелова, Миле ми текна и уште 13 други пристигнаа на рибање во СУД за насилствата во Центар

Обвинителите на СЈО пристигнаа на денешното ричиште за случајот „Шамарите од Општина Центар” . Обвинителската Фатиме Фетаи не е меѓу нив, и нема образложение зошто е сменета од тимот на обвинители на СЈО кои пред Кривичниот суд го застапуваат овој случај. Во Основен суд Скопје 1 веќе се присутни и Даниела Рангеловска, Миле Јанакиески, какои и уште 13 други обвинети ...

Read More »

ЦЕЛА МЕЃУНАРОДНА ЗАЕДНИЦА НА НОЗЕ: СДСМ ШТО ПОБРЗО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

Европратениците Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн, кои беа медијатори во постигнувањето на Договорот од Пржино во јули 2015 година, денеска во заедничка изјава повторно го повикаа претседателот Ѓорге Иванов да ја почитува волјата на парламентарното мнозинство и побараа оние кои што имаат политичка и криминална одговорност за насилствата да сносат соодветни последици. „Официјалната истрага треба ефикасно да ги ...

Read More »

ДЕНЕС НОВИ НЕРЕДИ? МАСОВНО СЕ МОБИЛИЗИРА ЧЛЕНСТВОТО НА ДПМНЕ

Богдан Илиевски членот на граѓанската иницијатива вели дека на Македонецот во генот му е да се бори и тие тоа ќе продолжат да го прават како тоа што го правеле изминатите 65 дена. -И после сите овие обиди овие денови за демолизирање на граѓаните, одвраќање на граѓаните  од улиците за некои етикети кои што ни ги лепат дека ние сме ...

Read More »

Шеќеринска демантира: Лаги со опашки дека дека ми помогнал лажниот херој

Демант од Радмила Шеќеринска за лажното “херојство” на бесрамникот и лажов, докторон, Милан Ристески!! – Тоа дека тој ми помогнал се лажги со опашки, само еден млад човек со бела маица ми помогна и неколку жени, никој друг, па ако ми помогнал тој нели е доктор што не се погрижи да не крварам, туку со крв целата откако ме извлекоа ...

Read More »

Исплашен административец : Јохан Тарчуловски ги организирал протестите?

Пренесувам порака која во моментот стигна до мене. “Meri zdravo. Se izvinuvam sto vaka vi dosaduvam ,jas sum eden isplasen gragjanin koj e vraboten vo javna administracija. Bi ve zamolil ako moze za diskrecija na mojot lazen profil . Sakav samo da ve izvestam deka pred eden cas slucajno ja vidov porakata od Johan Tarculovski do mojot sef koja glasese ...

Read More »
Close
WpCoderX