МАКЕДОНИЈА

ВО КРВТА НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ПРОНАЈДЕНИ ЈАКИ ОПОЈНИ ДРУГИ МЕЃУ КОИ И КОКАИН

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства, објави порталот Досие. Ова е дел од извештајот на судска медицина за извршената обудкција во кој е наведена причината за смртта. Според извештајот во крвта и организмот на Илиевски биле најдени јаки опојни дроги од кои најсилна кокаин. Но исто така имало и други ...

Read More »

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ!! РУСКИ ВОЈНИК ГО ЗДРОБИЛ ОД ЌОТЕК КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР ХАРАДИНАЈ, ПОГЛЕДНЕТЕ ГО КРВАВОТО ЛИЦЕ НА РАДИКАЛНИОТ ПРЕМИЕР

Судирот во кој еден руски падобранец брутално го претепа командантот на ОВК, Рамуш Харадинај, се случи во 2000 година, и може да го видите епилогот на оваа борба на фотографиите објавени од Нашето движење. Сликите го покажуваат претепан претседател на Алијансата за иднината на Косово Рамуш Харадинај! Конфликтот се случи во мај 2000 година помеѓу руските војници стационирани во Косово ...

Read More »

Албанците во Mакедонија да се спремаат? Харадинај се заканува со нова војна доколку се подели Косово

Косовскиот премиер Рамуш Хајрединај отворено се заканил со нова војна, после идеата за размена на територии со Србија изнесена од Љатиф Хазири. Тој во интервјуто за ТВ Дукаѓини рекол дека секоја промена на границите значи војна, чии последици неможе однапред да се предвидат. „Тоа би била нова трагедија на балканот, и дополнително комплицирање на веќе комплицираната ситуација. Тоа би била ...

Read More »

МЕГАНУКЛЕАРКА!!! 27 годишни анонимни младичи од Србија ќе станат милионери: Десната рака на Тодоров – Филипче им даде тендер од 35 милиони евра

Фирма која е основана пред само четири месеци и за сопственик има 27 годишен државјанин на Србија го доби тендерот за централизирана набавка на апарати и реагенси за лабораториите за… Фирма која е основана пред само четири месеци и за сопственик има 27 годишен државјанин на Србија го доби тендерот за централизирана набавка на апарати и реагенси за лабораториите за ...

Read More »

БОМБА: Медицински сестри предвреме биле враќани на работа од годишен одмор зошто нема кадар во болниците и клиниките низ Македонија

Медицински сестри предвреме биле вракани на работа од годишен одмор, на други пак не им се дозволувало одморот да го користат во јули поради недостиг на ваков кадар во клиниките… Медицински сестри предвреме биле вракани на работа од годишен одмор, на други пак не им се дозволувало одморот да го користат во јули поради недостиг на ваков кадар во клиниките ...

Read More »

СЈАЈНА ВЕСТ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ! МИЛИОНИ АЛБАНЦИ ЌЕ ГО НАПУШТАТ КОСОВО И МАКЕДОНИЈА, НА КИМ КЕ ОСТАНАТ САМО ОКОЛУ 700 000 ИЛЈАДИ

Во овој момент, без создавање на некоја клима за подобра иднина, визната либерализација за Косово претставува опасност, а не награда. Али Европа не може да биде спокојна Визната либерализација, која приштинските власти толку нетрпеливо ја очекуваат, би можела да го затвори бројот на жители на Албанците, кои според податоците од 2011 година во Косово има 1.739.825. Неџмидин Спахију, политиколог од Косово, ...

Read More »

ПУТИНОВО ШАМАРЧЕЊЕ НА АМЕРИКАНЦИТЕ! НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД СОСТАНОКОТ СО ТРАМП, РУСИЈА ГО ПРЕТСТАВИ НОВОТО ЛАСЕРСКО ОРУЖЈЕ

Новото оружје на Руската Федерација, кое вклучува нуклеарно, ласерско оружје, како и нуклеарна крсторечица со неограничен опсег, беше презентирано денеска во Москва на Холивудски начин, вели Ројтерс Прикажани се видеоснимки на рускиот ловец”Миг-31″ со новиот крстерачка ракета, кое што започна во текот на летото. Интерфакс наведува дека “миговите” од април се нови вооружени нови ракети. Министерството за одбрана на Русија ...

Read More »

ЕКСПЛОЗИЈА НА ЗАЕВ: ВИКТОР ОРБАН МИ СЕ ЈАВИ ЛИЧНО И ГО ПОЗДРАВИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Zoran Zaev 10 mins ·  Добив писмо со честитки од премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, во кое го поздравува договорот за македонско-грчкиот спор за името и за стратегиско партнерство. Во писмото кое премиерот Орбан го потпишува и во име на Вишеградската Четворка, изразува поддршка за започнувањето на преговорите за членство на Република Македонија во ЕУ и поканата за членство во НАТО.

Read More »

СЕАТ КОЧАН ДОБИ 6 АВИРОВИЌ 3 ГОДИНИ ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ТРУСТ

Бизнисменот Сеад Кочан е осуден на шест години затворска казна во предметот Труст, а Василије Авировиќ на три години. Тие се осудени за злоупотреба на постапка за јавна набавка. И двајцата добија забрана забрана за вршење дејност и да бидат управители или одговорни лица на правно лице во траење од 3 години. Василије Авировиќ не беше присутен на изрекување на ...

Read More »

Најчевска повторно во свој стил: Не знам дали македонците секогаш биле толку глупи

Mirjana Najchevska 28 mins ·  Не знам дали Македонците од секогаш биле толку глупи, или е ова последица на 11 години интензивно заглупување или пак некој ни пуштил вирус на глупост. Мора нешто од тоа да е. За елементарна логика станува збор. 2+2=4. Еве на пример за изјавите на Ципрас преку кои кретеноидите во Македонија се обидуваат да не убедат дека ...

Read More »
WpCoderX