МАКЕДОНИЈА

ПОРНО ИНДУСТРИЈАТА ВО САД ПРАВИ ДВОЈНО ПОВЕКЕ ПАРИ ВО СПОРЕДБА СО МАКЕДОНСКИОТ БУЏЕТ

Според најпесимистичките пресметки, порно индустријата во САД прави годишен обрт од 6 милијарди долари. Додека пак според оние најпесимистичките, вистинската бројка е некаде околу  милијарди долари. Првата сума доаѓа од пресметка од 2012 направена од списанието кое ја покрива порно-индустријата како еснаф, Иксбиз, и ним им излегува дека годишните приходи од порно во САД се околу 5 милијарди долари. Основачот ...

Read More »

Специјалци од единицата “Тигри” казнети затоа што се противеле да имаат Албанец командир

МВР се реваншира на припадници од Единицата за специјални задачи со 18 решенија со кои прави нивна прераспределба на пониски работни места, тврдат извори од МВР за “А1он”. Причината за овој чекор на МВР е бидејќи тие реагирале на одлуката за заменик командир во ЕСЗ да биде поставен Албанец, па откако првите луѓе во МВР се откажале од оваа одлука, ...

Read More »

ИГОР ЈУГ СО ПИСМО ОД ШУТКА: АКО САКАВ ДА ГО УБИЈАМ ЗАЕВ, ЌЕ ГО НАПРАВЕВ ТОА, МЕ ТЕРАА ДА ПРИЗНААМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ГО НАРАЧАТЕЛ УБИСТВО НА ЗАЕВ, ОДБИВ ДА ГО НАПРАВАМ ТОА!

Со долго километарско писмо  објавено на порталот на Миленко, Дудинка, убиецот во обид на Заев, Игор Југ, раскажа како бил апсен и што му било наводно нудено во затвор: Prvicno mi bese opredelen 8 dneven pritvor za ucestvo vo tolpa. Uste prvite denovi, preku eden advokat, mi bese nudeno da go namestam Gruevski za komandna odgovornost . Videte vaka: „Jas covekot ne ...

Read More »

СО ПИСМО ОД ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ ОГЛАСИ УБИЕЦОТ НА ЗАЕВ, ИГОР ЈУГ: Водачите на Заедничка Македонија, Бетмен Велит, Дурловски, Јовановски и Дамовски плачеа како мали деца во притвор!

  Со долго километарско писмо  објавено на порталот на Миленко, Дудинка, убиецот во обид на Заев, Игор Југ, раскажа како паничеле во притвор водачите на Заедничка Македонија: “Da bea na moeto mesto nekoi od super junacite koi toj gi lansirase vo orbitata, nemase ni sekunda da se dvoumat I vednas ke se pazarea. Vidov ovde vo Sutka mnogu rasplakani „vojvodi” koi nadvor ...

Read More »

,,Каква жена имам, подобро да ја немам” – вака Јелена Карлеуша му честита годишнина на Душан (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ денеска слават 10 години од брак, а за нивната венчавка во 2008 година се пишуваше со денови. Карлеуша со години по бракот ја шокираше јавноста, како со своите провокативни изданија, така и со своето мислење и однесување без влакна на јазикот. А овој пат повторно во нејзин стил ја насмеа целата јавност честитај ...

Read More »

Нова бомба ги потресе мијалкови: Има некоја роба стигната за МВР, кажи им да не ја рчкаат, му вели Миjалков на брат му Влатко

о кривичниот суд во Скопје, беа репродуцирани 4 необјавени бомби во предметот „Трезор“. Во првиот разговор, од 2010 година, ексминистерката Гордана Јанкулоска му потврдува на Зоран Ставрески дека фирмата за набавка на софтверот за потребите на МВР, била „Финзи“. „Несакајќи ќе дознаеш еден куп работи“, му вели Јанкулоска на Ставрески,додавајќи дека фирмата е домашна. Ставрески и’ одговора дека и тој ...

Read More »
WpCoderX