МАКЕДОНИЈА

КОЗИЈАС: НЕ МИ СЕ ДОПАЃА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НЕКА СЕ ВИКААТ СЕВЕРНА АЛЈАСКА

Министерот за надворешни работи на Грција говореше за членовите од Договорот поврзани со името и употребата, за јазикот, државјанството, но и за иредентизмот. – Прашајте ме дали ми се допаѓа Северна Македонија. Не. Јас ќе сакав да се викаат Северна Алјаска, но веќе постоеше согласност за сложено име што ќе го содржи терминот Македонија. Терминот со децении постоеше во преговорите ...

Read More »

ЕКСПЛОЗИЈА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: ОД ИЗВОР ВО ПРЕГОВОРИТЕ, ДПМНЕ БАРА АМНЕСТИЈА

Ниту Договорот со Грција, ниту законот за финансирање на политичките партии и барањето за „пржинска влада“ пред избори, најверојатно не се вистинските причини поради кои ВМРО-ДПМНЕ го блокира изборот на новиот состав на ДИК. Како што тврдат за Дојче Веле извори упатени во преговорите, притисокот на ВМРО-ДПМНЕ зад сцената бил насочен кон барање на одредени измени во Кривичниот законик. Поконкретно, најголемата опозициска ...

Read More »

СОЈУЗОТ НА СУПЕР СПЕЦИЈАЛНИ СОВЕТНИЦИ ОТВОРИ КОНКУРС ЗА 5 РАБОТНИ МЕСТА

Сојуз на Супер-Специјални Советници 23 hrs ·  Сфаќајки ги сериозно зборовите на нашиот ценет соборец и истакнат револуционер Александре Во Колата Ружин, сфативме дека сме погрешиле. Многу луѓе се бореа, некои од нив храбро и ги положиа своите твитови, слики во HD, како и бизниси блиски до режимот. Затоа, во име на таа борба, во дикретна конуслтација со премиерот Заев решивме ...

Read More »

ЕКПЛОЗИЈА!!! АЛБАНЦИ БАРААТ БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ!!!

Најпрвo да се отвори Уставот и да се постави врз темели на граѓанскиот концепт, а потоа можеме да разговараме за промена на името и за реферндум. Вака, се прескокнуваат темелните прашања и затоа нашите членови, активисти и семејствата, како и многу други граѓани Албанци, Македонци и од друга етничка припадност ќе ги повикаме да го бојкотираат референдумот, а на комесарите ...

Read More »

ТРАУМАТИЧНО ВИДЕО: ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ГЕНОЦИД ИЗВРШИЛЕ ГРЦИТЕ, ВИДЕО ОД ПРОТЕРАНИТЕ МАКЕДОНЦИ ОГ ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Миленко Неделковски shared a video. 2 hrs ·  Фашисти, и тогашни и сегашни, ПИЧКА ЛИ ВИ МАТЕРИНА. ЗА се ќе платите маме ли ви ебем. Ваков 100 годишен геноцид не памети светот. Млеко мајчино ќе проплукате гадови предавнички.

Read More »

Апасиев: На консултативен референдум ќе бидат потребни 900 000 гласови ЗА

Димитар Апасиев is feeling правно-величествено. 11 hrs ·  Остајте ги да се удават во сопственото НЕЗНАЕЊЕ. При вака конципирано референдумско прашање, цензусот останува ист – али се мења мнозинството! Од релативно, станува апсолутно. Наместо 450.000, ќе им требаат 900.000 гласови “ЗА”. Сам себе убио 😉 #НаКуковоЛетоЌеВиПомине #Бојкотирам

Read More »

Грчки медиуми: Над 4000 македонски фирми ќе треба да се преименуваат со новиот договор

Тања Каракамишева Пак од грчки извори пошто тие се поинформирани за нас од ние самите, најмалку 4.000 приватни фирми ќе треба да извршат промени во регистрацијата и да го избришат “Македонија” во фирмата! Ајдеее животе разваљуј!

Read More »

Каракамишева: Ќе дремеме по шалтери! Ќе се менуваат лични карти, изводи, пасоши, возачки, сообраќајни дозволи, се живо и диво

И да се само приватните фирми што ќе се менуваат! СИТЕ институции, органи, тела, организации, комисии, установи, агенции и се што може да ви текне на централно и локално ниво, се ќе се менува! И лични карти, изводи, пасоши, возачки, сообраќајни дозволи, се живо и диво! Ем понижени до бесвест, ем ќе дремеме по шалтери за сенешто, ем пари ќе ...

Read More »

ЕКСКЛУЗИВНО!!! ПОГЛЕДНЕТЕ СО КАКОВ ЛУКСУЗ РАСПОЛАГААТ АВИОНИТЕ НА ТРАМП И ПУТИН

Авионите на претседателите на најмоќните сили, Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, се вистински летечки тврдини, а не се штедело ни на комфорноста ни на безбедноста. Тие на самитот во Хелсинки пристигнале во своите претседателски авиони, а јавноста веднаш почнала да анализира чиј е подобар. Авионот на Путин Авионот на Путин – “IL-96-300PU” чинел 500 милиони долари, а ...

Read More »

СЕ ВЖЕШТУВА СОСТОЈБАТА МЕЃУ СРБИЈА И КОСОВО! ТАЧИ НЕ ПОПУШТА И БАРА НОВА ВОЈНА

Delegacija lažne države Kosovo juče je sabotirala novu rundu pregovora u Briselu kojima pokušava da se nađe kompromis za rešavanje kosovskog problema Prištinska strana, predvođena predsednikom lažne države Hašimom Tačijem, jasno je svim evropskim zvaničnicima poručila da nikada i ni po koju cenu neće pristati na zajedničko mirno rešenje oko Kosova i da je za njih jedina opcija da Srbija ...

Read More »
WpCoderX