МАКЕДОНИЈА

ОТВОРЕНА ЗАКАНА НА РУСКИОТ АБАСАДОР ДО МАКЕДОНИЈА: КЕ ВЕ СРАМНИМЕ СО ЗЕМЈА АКО НАТО ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА

Вие како одговорни граѓани на својата земја треба да размислите дека по евентуалното зачленување на Македонија во НАТО, земјата ќе стане дел од воена машинерија на алаијансата и доколку се случи агресија на НАТО против Русија вие ќе ја имате судбината на мета за возвратен удар. Дали тоа ви треба вам и на вашите деца?, порача рускиот амбасадор во Македонија, ...

Read More »

ТЕРМОНУКЛЕАРНА БОМБА СО РАЗОРНА МОЌ : ПОРТАЛОТ ДОСИЕ ГИ ОБЈАВИ ФОТКИТЕ НА ИМПРОВИЗИРАНИТЕ РАЧНИ БОМБИ ВО СОБРАНИЕ СО КОИ ВМРОВЦИТЕ НА КРВАВИОТ 27-МИ АПРИЛ ПЛАНИРАЛЕ ДА ГИ РАЗНЕСАТ ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ДУИ!!!

Порталот Досие.Мк ги објави импровизираните рачно изработени бомби кои биле поставени на крвавиот 27-ми април со цел подоцна да ги разнесат пратениците на СДСМ и ДУИ. Во порталот Досие.Мк се вели дека рачно изработените импровизирани експлозивни направи биле поставени на 27 април за време на настаните во Собранието. Исто така се вели дека во обвинителниот акт пишува : “обвинетиот Лазаревски ...

Read More »

АНЃУШЕВ И ТЕВДОВСКИ СЕ СКАСАА ОКОЛУ ДАНОЧНИОТ СИСТЕМ, АНЃУШЕВ БАРА ПОВИСОК ПРАГ

Министерот за финансии Драган Тевдовски и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев имаат различни ставови колкав треба да биде прагот за воведување прогресивен персонален данок на доход. Тие беа меѓу главните панелисти на денешниот економски форум „Македонската економија меѓу визија и дилема: Предизвици на економските политики“, кој го организираше невладината „Фајненс тинк“ во рамки на проектот „Фисткаст“ финансиран од амбасадата ...

Read More »

ЕКСПЛОЗИЈА ОД РУСКА АМБАСАДА: МАКЕДОНСКАТА СТРАНА НЕ НИ ОБЕЗБЕДИ ДОКАЗИ ЗА БРКАЊЕТО НА НАШИОТ ДИПЛОМАТ

Македонската страна не сакаше да ни обезбеди докази за тврдењата за делувањето на нашиот дипломат, изјави на денешната прес конференција рускиот амбасадор во Македонија Олег Шчербик, на која подетално зборуваше за улогата на Велика британија во потпалувањето на антируската кампања низ светот.   Тој кажа дека Русија ги отфрла сите обвинувања за случајот „Скрипал“, труење на татко и ќерка руски ...

Read More »

Судиите и обвинителите најкорумпирани според извештајот на МЦМС

На прво место по корупција се судовите и обвинителството, а на второ место докторите и вработените во администрацијата, стои во извештајот за проценка на корупцијата во Македонија во 2017 година. Анализата е изработена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС)   Во извештајот е наведено дека тројца од четворица граѓани, сметаат дека најкорумпирани се судството, обвинителството, здравството, а пак 65 ...

Read More »

САМО ВО МАКЕДОНИЈА : ЗА ЕДЕН ДЕНАР ДОЛГ НА ПЕНЗИОНЕР МУ НАПЛАТИЛЕ 13.439 ДЕНАРИ

Zoran Bozinovski EVE VI SVETSKI REKORDER!!! Penzioner od Republika Makedonija dolžel na BEG (čitaj: SAŠO MIJALKOV!) cel 1 (so bukvi: EDEN) denar i imal nesreka da go dofatat notarkata SNEŽANA SARDŽIEVA i izvršitelkata MONIKA MUČA i PARTAL go napravile… Mu go isterale na nos glavniot dolg od eden denar i mu go NADGRADILE na 12.439 denari… Ako ne vi e ...

Read More »

(ВИДЕО) БОМБА НА ДИМИТРОВ НА ТЕЛМА: Ако не се постигне договор со Грција, тоа значи само едно – Грците сакале да не избришат како народ и западот заспал пред таква неправда во вакво клучно време!

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров изјави бомбастична изјава пред камерите на Телма кој изјави дека доколку не се постигне договор со Грција, тоа ќе значи само едно, дека Грците сакале да не избришат како народ и западот заспал пред таква неправда во вакво клучно време.

Read More »

Албанка од Македонија го уапсила Ѓуриќ српскиот претставник за Косово

На социјалните мрежи и во медиумите на албански јазик во регионот деновиве се велича единствената жена во косовската специјална полициска единица РОСУ, за која се тврди дека учествувала во апсењето на српскиот политичар Марко Ѓуриќ завчера во Косовска Митровица врз основа на фотографија (со пушката веднаш до приведениот). Весникот „Љајм“ дознава дека станува збор за Маригона Беадини од тетовското село Шипковица, ...

Read More »

СКАНДАЛ: ПРОФЕСОР ИЗВРШИЛ ПОЛОВ НАПАД ВРЗ УЧЕНИЧКА ВО ОУ„СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ВО ОХРИД

Нов педофилски скандал го тресе Охрид.Професор по предметот Историја во Основното училиште “Св. Климент Охридски” – Охрид .Како што дознава редакцијата Охридскај , во текот на вчерашниот ден 27-03-2018 година , професор по предмет Историја-Коста .Л. во својот кабинет по историја , повикал ученичка ,врз која почнал да извршува блудни напади, со фајќање врз телото на малолетната ученичка,и насилно бакнување. Како што дознава ...

Read More »
WpCoderX