ПОЛИТИКА

Децата на Џафери и Грчев ги сместија газовите во удобни фотељи во ЕЛЕМ?

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери и Мирослав Грчев си ги вработиле своите деца во ЕЛЕМ   Како што дознаваме, Бесија Џафери, ќерка на претседателот на Собранието Талат Џафери во АД ЕЛЕМ е вработена како референт за правни работи од петти месецов. Од истиот датум, како инженер за животна средина, вработен е и Димитар Грчев на работното место ...

Read More »

Канческа во „бомбите“: Ми иде ножот да му го ркнам до крај, а Ице во Вардар да го удавам

Со преслушување на пет телефонски разговори во присуство на јавноста Судот ја продолжи работата по предметот „Тендери“. Од разговорите, четири се направени во 2011 година и во нив најчесто разговараат поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, а петтиот разговор е од 2013 меѓу Канческа Милевска и поранешната министерка за внатрешни ...

Read More »

Димитров вечерва ке обелодени што се случило со преговорите за промена на името

Вечерва (13.4.2018 г.) од 22:30 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М – интервју со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, за: -исходот од вчерашната средба во Охрид со шефот на грчката дипломатија, Никос Коциас, и шансите да се стигне до решение за прашањето за името; -очекувањата од извештајот на Европска комисија за Македонија, кој ќе биде објавен во вторник; -прекршувањето ...

Read More »

ФОКУС ОТКРИВА: ГРУЕВСКИ ЈА СПУКАЛЕ СО МИЦКОВСКИ

ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Коруптивната и по дух примитивна пракса да се обезбеди легачка работа во државната администрација, да се лапне тендерче преку партиско фирмиче, остана лајт мотив на очекувањата на пауперизираните маси. А новата власт на Заев воопшто не се ни обиде да отвори голем дел од овие рак-рани НОВИ НОЖЕВИ ВО ГРБОТ ВО ВМРО-ДПМНЕ? Иако високи партиски ...

Read More »

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ: Единица по математика и единица по политика за Мицкоски

„Единица по математика и единица по политика или севкупна оценка: една голема единица. Господине Мицковски, онака како што со метеорска брзина Ве донесоа на претседателската позиција на партијата, исто така со брзина на светлоста успеавте да го докажете, она што на никој досега не му успеа. Успеавте математички да докажете, како 1 + 1 = 0, па дури и помалку ...

Read More »

Љубе Бошкоски избрка над 100 професионалци од МВР во минатото и на ивно место донесе луѓе од улица

После сите глупости што ги направи Љубе Бошковски во минатото, денес, Владата на СДСМ, го назначува за Посебен советник на Премиерот за странски инвестиции. Браво, алал ви вера. Нека ви служи на чест. Истиот тој Љубе што избрка од работа стотина професионалци од МВР и на нивно место донесе луѓе од улица и од партискате база на ДПМНЕ. Нема кадри ...

Read More »
WpCoderX