ПОЛИТИКА

СЕ ПОЈАВИ АУДИО СНИМКА – ЕВЕ КАКО ВМРО-ДПМНЕ ГИ ОРГАНИЗИРА ПРОТЕСТИТЕ ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

На интернет се појави аудио снимка за која се тврди дека претставува снимен разговор со активен партиски член на ДПМНЕ кој раскажува во детали дека протестите се партиски организирани од ВМРО-ДПМНЕ. По разговорот најверојатно станува збор за студент, кој очекува дека ќе земе пари за тоа што протестира и дека го користат бифето на Централниот регистар за да се организираат, ...

Read More »

Шеќеринска и Заев се одкажаа од пратеничките плати, истите ке ги донираат во хуманитарни цели

Од извори на партијата дознаваме дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев , секретарот на партијата Оливер Спасовски, заменик претсеателката Радмила Шекеринска како и пратениците Стефан Богоев, Ључо Николовски заедно со другите пратеници од коалицијата на СДСМ, се откажале од пратеничките плати, се со цел истите средства да бидат наменети за лекувањето на Наташа, за да може да се излекува, да може да гледа како расте ...

Read More »

БОМБА НА ШЕЌЕРИНСКА: ДПМНЕ БАРА АМНЕСТИЈА ОД НАС, АМА ТОА НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ! ЌЕ ОДГОВАРААТ

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска за можни тајни средби меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола  Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека нејзиниот претседател нема зошто да се среќава со Груевски. Таа во емисијата „Патот кон…“ на Алсат-М ги негира гласините за средба на лидерите пред неколку дена. Шеќеринска вели дека овие информации доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ и имаат за цел ...

Read More »

ХАШИМ ТАЧИ И ЕДИ РАМА НАЈАВИЈА ПРИПОЈУВАЊЕ НА КОСОВО КОН АЛБАНИЈА, ДАЛИ СЕ РЕАЛИЗИРА СЦЕНАРИОТО ЗА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА?

Ако евроинтеграцијата на Западен Балкан не се засили, тоа всушност е можно обединување меѓу Албанија и Косово. Ова го изјави косовскиот претседател Хашим Тачи, само еден ден откако зад истата идеја застана и албанскиот премиер Еди Рама. Ако ЕУ ја затвори вратата за Косово, “сите Албанци од регионот ќе живеат во една заедничка држава, за да се продолжи интеграцијата во ...

Read More »

Трајко Вељановски и Илија Димовски им го честитаа роденденот на СДСМ

„Сакам да им го честитам роденденот на СДСМ, 26 ти мислам. Се надевам дека во иднина ќе размислуваат со повеќе разум и патриотизам. Ќе размислуваат подолгорочно, не само за следните 26 дена“, рече Димовски. И претседавачот Трајко Вељановски им го честиташе роденденот на СДСМ додавајќи дека тој нема да им сугерира како да размислуваат,тоа било нивно право.

Read More »

ЗИЈАДИН СЕЛА ДО ДПМНЕ: ПОВТОРНО ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ГРАДОНАЧАЛИНК И ЌЕ ВЕ ПОБЕДАМ ВО СТРУГА

„Повторно ќе се кандидирам на локалните избори и пак ќе ве победам“ ,рече Зијадин Села, пратеник на ДР-ДПА , обраќајќи им се на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. „Се обединивте заедно против мене на изборите во 2013-та и ништо, ве победив. Ќе се кандидидирам повторно и пак ќе ве победам. Вие во 2013-та година во Струга внесовте молив, на кој му се ...

Read More »

Сите оние што повикуваат на граѓанска војна ќе бидат казнети со формирањето на нова влада

– Парламентот и сите институции имаат обврска да го овозможат формирањето на владата низ мирен трансфер на власта. Секоја институција и секој поединечно мора да биде свесен дека постапувањето спротивно на државните интереси е погазување на Уставот и правото и загрозување на стабилноста на Македонија и повлекуваат одговорност, се вели во соопштението од СДСМ. Секое дело спротивно на државните интереси, ...

Read More »

(ВИДЕО) Рашиди до ВМРО-ДПМНЕ: Стратешки интереси ви почнуваат со Груевски, ви завршуваат со Мијалков

Пратеникот од Алијансата за Албанците, Сурија Рашиди, истакна дека 15 дена се зборува за тиранска платформа, Еди Рама и Зијадин Села, а изјавите на Села и Рама, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ги читале наопаку. – Велите дека декларацијата ги загрозува стратешките интереси на Македонија, а всушност е придонес за стабилизација на Македонија. 25 години протестирате против се, а многу работи се ...

Read More »

Ќе одговарате, бандо вмровска!

  Не верувам дека стоката од фармата на вмро-дпмне чита нешто друго освен напишани реплики и дуплики, но тоа не значи дека ние треба да кренеме раце од нив, обратно, секој божји ден треба да им нудиме нешто различно, нешто повозбудливо, нешто понормално, еве, да речеме, јас за вечерва им ја препорачувам изјавата на Стејт департментот во која се вели ...

Read More »
Close
WpCoderX