ПОЛИТИКА

Србите ги групираат тенковите, ако Косово го блокира формирањето на српски општини Србите ке почнат со воени напади

Брзиот развој на тензиите на Балканот, кој многумина ќе го изненадат и ќе го погодат неподготвени. Српските извори велат дека 160.000 албански вооружени борци можат да бидат мобилизирани за време на војната. Српските тенкови и оклопни возила почнуваат да се подготвуваат за борбени активности со фокус на 20 април. Во тоа време, десет српски општини во Косово и Метохија се ...

Read More »

(ФОТО) СЕ РАЗВЕСЕЛИЈА БАКРАЧЕВСКИ И ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев и поранешниот градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Бакрачески, вечерва по полноќ се заедно во една позната кафеана во Скопје – покажува фотографијата до која стигна Лидер. На истата забава присуствува и министерот за здравство Венко Филипче

Read More »

Груевски целосно ја напушти ВМРО-ДПМНЕ и ја ослободи канцеларијата во палатата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски си изнајмил свои канцеларии во ТЦ Палома Бјанка недалеку од партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, пишува Независен.   Од партијата за „Независен“ потврдиле дека Груевски нема своја канцеларија во палатата на ВМРО-ДПМНЕ, каде отишол само еднаш откако лидерската позиција ја презеде Христијан Мицкоски. Канцеларијата на Груевски се наоѓа на третиот кат, но нема никаков натпис. Вработени во ...

Read More »

Петровски: Еве докази за Орце кој бил претседател на УМС од 1997

Чекај сега ако не сум член на ВМРО како сум бил претседател на УМС во периодот 1997-2000 и член на ИК на ВМРО во периодот 1997 -2002? Нешто не ми излегуваат пресметките на „гипсарот“ како што треба. Сега кој список го има Лука, новиот или стариот? Оној список што му го дадовте на СДС (што лиферувавте вест кај Васко Ефтов ...

Read More »

Шиповиќ: Жерновски имаше мерак за шетање по светот со народни пари

Miroslav Sipovik пред 3 часа ·  Me interesira sto ke kaze revizijata za opstina centar, za izgadbata na montazen parking pozadi TC Bunjakovec? Postoeckiot parking imase 2-3 parking mesta pomalce od novoizgradeniot. Se izgradi vo 2016 godina spored dogovor i ceni od pred 4-5 godini!!!!!!!! Miroslav Sipovik пред 3 часа ·  So netrpenie go cekam revizorskiot izvestaj za Opstina centar. Na poslednata ...

Read More »

Дејли мејл: Јулија Скрипал добила тајна банкарска сметка со огромна сума пари во нејзините денови пред труењето, а нејзиниот љубовник беше …

Јулија Скрипал е отруена со хемискиот “Реагенс” само неколку дена откако доби пристап до тајна банкарска сметка од 150.000 фунти. Парите биле на нејзиниот брат Александар, кој почина минатата година под мистериозни околности во Санкт Петербург, објави “Дејли мејл”. Јулија доби право да располага со пари во февруари од нејзиниот татко, поранешен агент Сергеј Скрипал, кога двајцата се отруени во ...

Read More »

ЕКСКЛУЗИВНО: ФИЛИП ПЕТРОВСКИ И ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ ФОРМИРАА ФРАКЦИЈА И СЕ ОТЦЕПУВААТ ОД ДПМНЕ ЗА ДА ЈА РУШЕЛЕ НЕДЕМОКРАТСКАТА ВЛАСТ НА ЗАЕВ

Полицијата во Романија привела група американски војниците од базата во Девеселу, кои се уредно борба пред ноќен клуб во градот Крајова, соопшти телевизијата Digi24. “Седум американски војници од базата во Девеселу се во полицијата на Крајова откако учествувале во улична конфликт. Во ноќен клуб војниците испиле многу алкохол, а потоа се си заминале без да платат сметката. На улица, тие ...

Read More »

Антонијо Милошоски продолжува со критики до Мицковски: Не функционираме добро како опозиција

Antonio Milososki 3 mins ·  Twitter  ·  Македонија има двоен проблем 1. @SDSMakedonija, после долга опозиција, не се снаоѓа како власт & 2. @VMRO_DPMNE, после долги години власт, не се снаоѓа како опозиција! https://t.co/1DF7kM4Lor Antonio Macedonian on Twitter “Македонија има двоен проблем 1. @SDSMakedonija, после долга опозиција, не се снаоѓа како власт & 2. @VMRO_DPMNE, после долги години власт, не се снаоѓа ...

Read More »

БЕСА БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА КАЕВСКИ

Според БЕСА, разрешувашето на Каевски ќе служи како лекција за другите Движењето БЕСА и нејзиниот претседател, Африм Гаши, смета дека скандалот на објавувањето на збирката песни од Агенцијата за млади и спорт, во која се користи навредлив јазик кон Албанците, не треба да помине без казнување. -Во спротивно, ќе треба да заклучиме дека и владата го подржува таквото издание. Ако ...

Read More »
WpCoderX