ПОЛИТИКА

ЗАЕВ РАСПАЛИ ОД АЕРОДРОМ: ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА ИМА САМО ВО ГЛАВАТА НА ГРУЕВСКИ

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата. – Груевски ја измисли федерализацијата. Груевски е единствен во државата кој мисли за федерализација, тој и никој друг, зашто тој нема План, нема што да им понуди на граѓаните што ги ...

Read More »

БРАТ ЉУБЕ: НИВНОТО ВРЕМЕ ЗАМИНУВА ЗАТОА ШТО НИЕ ДОАЃАМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ ВМРО НА ВИСТИНСКИТЕ ВМРОВЦИ

Еден шегобиец од ДПМНЕ синоќа кажа дека тие биле автентичното ВМРО, тие биле ВМРО. Лидер на ВМРО се раѓа, лидер на ВМРО не се бира, рече Бошкоски на митингот во Охрид каде потсети на времето која го избрале сегашниот лидер на партијата ВМРО-ДПМНЕ, пренесе А1он. -Насила ја земаа иделогија, но ние ќе го вратиме достоинството и ВМРО на вмровците, рече ...

Read More »

Секој глас даден за пржинската четворка ќе биде само глас за одржување на досегашната состојба и проблеми.

Изјава на носителот Ивон Величковски, видео и сублимат. Видеото е достапно на: https://youtu.be/zFjG1vtE49o Сублимат, Ивон Величковски, носител на листата на Либералната партија во ИЕ1 Нема да зборуваме за другите партии, само сакаме да кажеме зошто настапуваме вака и зошто комуницираме директно со граѓаните. Затоа што сметаме дека секој глас даден за пржинската четворка ќе биде само глас за одржување на ...

Read More »

АМДИ БАЈРАМ ГО ИЗНАСМЕА НАМУРТЕНИОТ МИЈАЛКОВ

Вечерва на митингот во Охрид говор одржа и коалицискиот партнер на ВМРО ДПМНЕ, Амди Бајрам. Неговите настапи вообичаено се комични па така беше и вечерва. Облечен во бунда од бизон, Бајрам се закани дека на 12 ти на бината ќе ставел голем кафез и во него ќе го ставел, како што рече, зајко. Ова судејки според насмевките им се допадна ...

Read More »

ГРУЕВСКИ: НАРОДОТ Е ГАЗДА НА ОВАА ДРЖАВА! СЕГА МУ Е МАЈКАТА ДА БИДЕ ПОРАЗЕН ЗАЕВ

Интегрален текст од обраќање на Никола Груевски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ СЕ СЕЌАВАТЕ КАКО ВИКАА НАШИТЕ КОШАРКАРИ И РАКОМЕТАРИ? ЗА КОГООО!?!?! ЗА МАКЕДОНИЈА !!! За Македонија која оди напред. Сакам да ве прашам едно важно прашање денес, без многу да кружиме, без да го симнуваме нивото на напади кон противникот, само ќе прашам употребувајќи ја изјавата на кандидатот за Премиер на СДСМ ...

Read More »

(ФОТО) УМС НА ВМРО ДПМНЕ КРУШЕВО ГО ПРЕЧЕКА ЗАЕВ СО ТРАНСПАРЕНТ ДЕКА НЕ Е ДОБРЕДОЈДЕН ВО ГРАДОТ

Унијата на млади сили при ВМРО ДПМНЕ Крушево со транспаренти го пречека лидерот на опозицијата Зоран Заев. На транспарентот што го вееја младите на ВМРО пишуваше “Зоран Заев не е добредојден во Крушево”. Умс Вмро-Дпмне Крушево додаде 2 нови фотографии. Во градот на некогашната Крушевска република, во градот во кој се наоѓа познатиот споменик Македониум. Во градот во кој значајни ...

Read More »

ШЕЌЕРИНСКА: ЌЕ ГИ ВРАТИМЕ УКРАДЕНИТЕ ПАРИ

Пред граѓаните на Крушево свое обраќање имаше потпретседателката на СДСМ и носител во 5-та Радмила Шеќеринска. Таа пред крушевчани најави дека законите и институциите ке ги променат и ке обезбедат бесплатно болничко лекување за сите. Шеќеринска додаде дека украдените пари ке ги вратат на граѓаните.  

Read More »

РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ЈА НАЈАВИ ПОБЕДАТА ОД КРУШЕВО: ОСТАВИЈА ПУСТОШ ЗАД СЕБЕ, АМА НАРОДОТ ДОАЃА ПО СВОЕТО

Носителката на петтата изборна единица, Радмила Шеќеринска пред крушевчани ја најави победата на идните избори и како што се обрати во својот говор дека никогаш повеќе ниедна власт нема да си ги прислушкува своите граѓани.

Read More »

ЈАСМИНКА АНГЕЛОВА: ЧЕСТ МИ Е ДА ВЕ ИЗВЕСТАМ ДЕКА СУМ КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Драги пријатели! Чест ми е да Ве известам дека сум кандидат за пратеник на коалицијата ВМРО за МАКЕДОНИЈА. Чест ми е да Ве известам дека сум прва жена на нашата изборна листа во ИЕ 1. Чест ми е долгогодишната борба против криминалот, неправдата и незаконитоста да ја продолжам преку Законодавниот дом претставувајќи ги моите сограѓани за достоинствен живот на сите ...

Read More »
Close
WpCoderX