САТИРА

Пензинерка имала секс со младо момче, соседите пријавиле во полиција

Соседи во Софија пријавиле дека нешто сосем ужасно му се случува на својот сосед – баба над 70 години. Старата вдовица направила страшни викања. Соседите се собрале на влезната врата, но бабата не отворала. Во исто време, гласот на машки се слуша однатре. Затоа загрижените соседи сугерираат дека можеби станува обид за убиство или пак старата жена е изложена на ...

Read More »

СО НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ ГРУЕВСКИ ЈА ШОКИРАШЕ НАЦИЈАТА: Со долг пост на фејсбук се извини за сите грешки, злодела, пљачки, прислушкувања, нарачки за тепање новинари и политички противници, за 27-ми април и побара прошка!

Екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ и екс премиер, Никола Груевски ги изненади своите фанови и јавноста со следниов текст: – Почитувани граѓани, подолго време размислувам на оваа тема, особено кога сум во фоајето на некоја банка додека се бројат моите милиони, ај сега да не образлагам за тоа, нема смисла. Ви должам едно големо извинување за се што ви направив ...

Read More »

ВИДЕО: „Бабушка“ Саботажа

Бабушка“ Саботажа, емитувана на 30 март 2018 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More »

Ванхауте напиша поема за денот на поезијата: Ја продадовте слободата за 1000 денари и сендвич

По повод Светскиот ден на поезијата, белгискиот експерт Питер Ванхауте напиша поема и ја објави на својот Фејсбук профил „Во поддршка на сите кои веруваат во слободата и се борат за неа“, напиша тој.   Поемата во оригинал на англиски: For 1000 denar and a sandwich Last week, you sold our freedom at the Constitutional Court for 1000 Denar and ...

Read More »
WpCoderX