СВЕТ

Паника во Британија!!! Путин почнува напад! Одмаздата за Сирија ќе биде страшна

Голем дел од британскиот печат, пишува дека Русија ќе започне сајбер-напад врз Велика Британија … или веќе е, во зависност од тоа кој го барате. Сите бидејќи Лондон, САД и Франција започнаа ракетни напади врз Сирија Ако се осврнете на “Експрес”, “Русија шпионира илјадници домаќинства во Велика Британија како одговор на одмаздата за нападите во Сирија. Вашиот дом би можел да ...

Read More »

Аца Лукас со жестоко обраќање до јавноста: Која е разликата меѓу мене и сопругот на Беквалац, јас добив 30 дена притвор него го пушија на слобода

Ви пренесуваме дел од писмото на Аце Лукас : Кога случајот беше со мене, за што секој знае многу добро и за што сега и секогаш се расправам  дека не сум ја допрел мојата сопруга, туку дека сум класично именуван, кога тоа се случи и кога му дадов изјава на полицијата, Ми беше кажано буквално: издадена е трета потерница и инсистираа ...

Read More »

АСАД ГО ПОНИЖИ ТРАМП! ГИ УНИШТИ СИТЕ 12 РАКЕТИ СО КОИ СЕ ОБИДЕ ДА СРУШИ 2 АЕРОДРОМА

Повеќето не-западни воени експерти проценуваат дека  САД-француско-британската агресија во Сирија претрпела фијаско. Тие откриваат дека Трамп, Мај и Макрон гаѓале два сириски аеродроми со 12 ракети и дека сите биле соборени од сириската армија. Нападот во Сирија покажа дека крајот на воената доминација на американската војска во светот започна – дека ниту југословенските, ниту ирачките, ниту либиските сценарија нема да поминат ...

Read More »

Шешељ по нападите на САД во Сирија: Ајде сега да ве видам, наречетеме воен злосторник!

Радикалниот водач Воислав Шешељ изјави дека во Српскиот парламент дошол денеска да одржи прес-конференција, пред сè, “да види дали некој денес јавно ќе го нарече воен злосторник” – Дојдов да видам дали некој ќе ми каже дека сум воен злосторник, за да го разбиjам одеднаш. Кандидатите не се појавија овде, а камоли некој да се осмели да го стори тоа. Шешељ ...

Read More »

Вучиќ во големи проблеми и пред сериозна одлука!

Нема повеќе седење на Србија во две столици, источно и западно, во голема мера напишани од белградските медиуми, цитирајќи неименувани извори.Истовремено, српскиот претседател Александар Вучиќ откри дека не патувал на претседателската инаугурација на Владимир Путин во Москва, бидејќи тој не бил поканет и дека тој ден ќе биде во Анкара од страна на Реџеп Тајип Ердоган. Претходно беше слушнато дека ...

Read More »

ХАОС ВО АМЕРИКА?! Руски знамиња и протести на улиците на Вашингтон и Лондон (ФОТО)

Многу граѓани на САД и Велика Британија силно се спротивставија на нападот врз Сирија. Денот откако САД, Велика Британија и Франција нападнаа наводно објекти за хемиско оружје во Сирија, анти-воените демонстранти се собраа на Плоштадот на Унијата во Њујорк за да го поканат светот “да ја брани Сирија и да го освои американскиот империјализам”. Постерите што ги носеа демонстрантите беа:  ...

Read More »

СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА НА КЛИНТОН! БОМБАРДИРАЊЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА КАДЕ НЕДОЛЖНО ГИНЕА ДЕЦА И ЖЕНИ БЕШЕ ОДЛИЧНА ИДЕЈА

Поранешниот американски претставник Бил Клинто зборуваше за бомбардирањето на Сирија. Како што ја кажа ситуацијата, тој неодоливо нè потсетува на кризата во Југославија, освен што овој пат имаме хемиско оружје. Клинтон изјави дека првично се сомневал дека Трамп ќе води светска политика, бидејќи најавил повлекување на сириската армија, но дека тој сигурно бил свесен дека ова не е решение. Клинтон истакнува ...

Read More »

Србите гневни како никогашш! БОРИСОВ ДОБИ ОРДЕН ОД ХАШИМ ТАЧИ: Орден за независност, поради заслугите на Борисов во борбата за слобода и независност на Косово.

Косовскиот претседател Хашим Тачи му додели на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, Орден за независност за неговите заслуги за слободата и независноста на земјата. Висока државна награда се предава по повод десетгодишнината од прогласувањето на независноста на Косово, објави владината прес-служба. „Овој орден е за лични заслуги и личен ангажман во поддршка на Косово, за заслугите на бугарскиот народ за ...

Read More »

Српски медиуми: Албанците до 25 Април планираат напад на српското население во Kосово, КФОР ќе се вклучи во поддршка

Приштина подготвува напад на северно Косово и  да ги завземе границите за 24 часа. Истовремено, КФОР испитува подготвеност на српската армија во Рашка Албанските специјални единици планираат да го преземат северот на Косово со сила во следните десет дена, а најдоцна до 25 април, предупредуваат добро информирани безбедносни и дипломатски извори. Сите наши соговорници тврдат дека Тачи и Харадинај од ...

Read More »
WpCoderX