СВЕТ

Лудиот диктатор Ким Јонг Ун тестира ракета додека Трамп и Шинзо Абе играа голф

Токму кога претседателот Доналд Трамп и премиерот на Јапонија Шинзо Абе безгрижно играа горф во зградата на милијардерот во Мајами, диктаторот Ким Јонг Ун ги изненади со последниот тест на балистичка ракета која ја пушти во правец на Токио, но таа падна на цели 500 километри пред јапонските брегови. Јужна Кореја свика седница на Советот за национална безбедност. Според Сеул, ...

Read More »

РУСИЈА ЌЕ ГО ИСПОРАЧА СНОУДЕН НА САД

Американските разузнавачки служби добиле информации дека Русијаразмислува да го предаде Едвард Сноудeн како “подарок” на Доналд Трамп,пренесува NBC News. Висок американски функционер и извор од разузнавањето ја потврдиле оваа информација. Адвокатот на Сноуден бен Визнер истакна дека тие не знаат за ваквите планови за враќање на Сноуен во САД. “Екипата на Сноуден не добила никакви сигнали и нема нова причина за ...

Read More »

За да се сексаат Меланија со Доналд во Белата Куќа треба да користат шифрирани зборови

Да си претседател на САД со сигурност е многу тешко во многу ситуации, но многу малку од луѓето не знаат дека една од овие ситуации е и интимниот живот. Причината – како американски претседател треба да видеш постојано со обезбедување. Но како некој ќе посака толехранител, кога ќе посака да води љубов со својата сопруга? Според информациите кои ги пренесува ...

Read More »

(ВИДЕО) Терминаторот не издржа! Арнолд Шварценегер: Указот на Трамп е лудост

Познатиот глумец и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер во интервју изјави дека извршната наредба за имиграција на Доналд Трамп е лудост. Шварценегер важи за еден од ретките конзервативци во Холивуд, но тој лично како имигрант и поранешен гувернер на Калифорнија не се согласува со Доналд Трамп во врска со забраната за влез во САД на жители од седумте претежно-муслимански ...

Read More »

Премиерот на Канада ќе ги прими избрканите бегалци од САД

“За оние кои бегаат од прогон, терор и војна, вие сте добредојдени, без оглед на вера, во различноста е нашата сила. Добредојдовте во Канада” Тоа го напиша премиерот на Канада Џастин Трудо во официјалниот профил на Твитер, откако американскиот претседател Доналд Трамп издаде декрет за забрана во САД за влегуваат бегалци од неколку земји – Ирак, Иран, Сирија, Либија, Сомалија, ...

Read More »

ЕКСКЛУЗИВНО!!! ШТО РАЗГОВАРАЛЕ ПУТИН И ТРАМП

Кремљ соопшти дел од содржината на првиот разговор на Доналд Трамп со Владимир Путин. Путин му честиташе Трамп за неговата официјална инаугурација и му посака успеси во претстојната му активност, се вели во соопштението на прес-службата на рускиот претседател. «За време на разговорот двете страни демонстрираа желба за активна соработка на стабилизација и развој на руско-американските интеракции – на конструктивна, ...

Read More »

Медлин Олбрајт е подготвена да стане муслиманка поради Трамп

Поранешниот државен секретар на САД (1997-2001) Медлин Олбрајт е подготвена да стане муслиманка. Тоа го напиша самата  на профил на Твитер. Според неа тоа ќе биде нејзиниот одговорот на затегнувањето на имиграционата политика од страна на новиот претседател Доналд Трамп. Madeleine Albright ✔@madeleine I was raised Catholic, became Episcopalian & found out later my family was Jewish. I stand ready ...

Read More »

МЕКСИКО НЕ САКА ДА ПЛАТИ ЗА ЅИДОТ НА ТРАМП

Американскиот претседател Доналд Трамп продолжува да ги почитува своите предизборни ветувања и потпиша декрет за изградба на ѕид на границата со Мексико, соопшти ABC News. По негови зборови новиот објект ќе ЈА блокира имиграцијата и ќе ја подобри безбедноста во двете држави. “Нација без граници не е нација. Од денес САД ја враќа контролата на своите граници, рече тој. – ...

Read More »

СЕСТРИТЕ ВИЛИЈАМС ПОВТОРНО ВО ФИНАЛЕ

Сестрите Серена и Венус Вилијамс (САД) се во финалето на Отвореното првенство на Австралија во тенис. Дуелот е во сабота. Прво поголемата од двете – Венус (36 г.), ја победи сонародничката Коко Вандевеге со 6: 7 (3), 6: 2, 6: 3. Потоа Серена ја реши Хрватката Мирјана Лучиќ со 6: 2, 6: 1 за помалку од еден час во второто ...

Read More »

Најхаризматичната жена во светот Мишел Обама се подготвува за иден претседателски кандидат?

Денес на Твитер тој го најави своето враќање во политиката со негов стил од неговиот личен профил (@BarackObama)) и напиша: “Здраво на сите! Се враќам на старите методи. Дали ова уште функционира?”, вели Обама со неговиот познат хумор.Потоа додаде дека Мишел и тој заминале на кус одмор “но потоа се враќаме на работа”. Тој побара од 81,9 милиони луѓе кои ...

Read More »
Close
WpCoderX