СВЕТ

БУГАРСКИ МЕДИУМИ: СЕ ПОДГОТВУВА ВОЈНА НА БЛАКАНОТ?

Меѓународната ситуација и продлабочувањето на односите меѓу Западот и Русија се експлозивни за Балканот. Не постои тајна за тесната ситуација околу Косово и Србија. Во исто време, Бугарија е единствената балканска држава во ЕУ, освен Грција. Во Македонија, ситуацијата сè уште не е стабилна. Итната интеграција на балканските земји во ЕУ и НАТО е можност за стабилност во регионот. Се ...

Read More »

Турција го Откачи НАТО за Скрипаљ, Убива Американски Војници во Сирија и Останува Цврсто во Евроазиската Опција!

Заедно со неколку членки на Европската Унија кои не го следат советот на Лондон се наоѓа уште една важна земја членка на НАТО која не се приклонува кон западната хистерична и неоснована Русофобија: Турција. И САД и Велика Британија честопати и прогледуваат низ прсти на Турција поради стратегиската локација на земјата која е втората најголема воена сила во НАТО. Ова, ...

Read More »

ШОК ЗА ПРИШТИНА! СРБИЈА ДОБИ МОЌЕН СОЈУЗНИК! И ЕРДОГАН НА СТРАНАТА НА ВУЧИЌ

Односите меѓу Србија и Турција, па дури и на лично ниво меѓу претседателот Вучиќ и Ердоган се многу важни и тоа може да го даде одреден вид на самодоверба. Од друга страна, позициите на Приштина се влошуваат на меѓународно ниво Претседателот на Турција Реџеп, во телефонски разговор со претседателот на Србија истакна дека е многу важна високата цена на ладнокрвна ...

Read More »

ПО ПРОБЛЕМИТЕ СО КОСОВО, СРБИТЕ СЕ ФАТИЈА И СО ХРВАТИТЕ: ПРИТВОРЕНИ НЕКОЛКУ СРПСКИ НАВИВАЧИ ВО ЗАГРЕБ

Загребските полициски сили беа принудени да реагираат на плоштадот “Бања Јелачиќ” и, според хрватските медиуми, “притвори група од дваесет хулигани”. Станува збор за , фанови на Подгорица Будуќност.

Read More »

ПОД ПЕРДЕТО НА ТАКА НАРЕЧЕНАТА ДЕМОКРАТИЈА УНИШТИЈА ГОЛЕМ БРОЈ НА БОГАТИ ЗЕМЈИ И НА МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЖИВОТОТ ИМ СТАНА ПЕКОЛ

Во 21 Век водечки сили на „ДЕМОКРАТИЈА И „ДИКТАТУРА“ СЕ САД И СЕВЕРНА КОРЕА. ДЕМОКРАТИЈАТА ВО САД- Нуклеарми бомби 5000 , Авиони борбени 12 000 , Тенкови 8000 Цивилен сектор во САД Грабежи на дневно ниво неутврдена бројка Бездомници 25 000 000 Бесплатно образование НЕМА Бесплатно здраство НЕМА УБИСТВА СЕКОЈ ДЕН Под пердето на така наречената ДЕМОКРАТИЈА уништија голем број ...

Read More »

Погледнете која е тоа лага креирана од западот: Јулија Скрипал користела социјална мрежа три дена по труењето кога таа требало да биде во кома

Јулија Скрипал, која беше отруена на почетокот на март со татко ѝ со непозната хемикалија и која  беше во болна здравствена состојба во лондонската болница, неколку дена по инцидентот влезе во социјалната мрежа “Вконтакте”. Според информациите дистрибуирани од страна на британската страна, поранешниот офицер на ГРУ и неговата ќерка биле пронајдени беспомошни на 4-ти март. За последен пат, Јулија влезе ...

Read More »

Русија го протера македонскиот амбасадор?

Русија протера дипломати од 23 земји кои протераа нејзини дипломати, меѓу кои е и Македонија. Руското Министерство за надворешни работи денеска објави дека ги известило амбасадорите на 23 земји дека ист број на нивни дипломати се прогласени за персона нон грата. Земјите кои денеска беа информирани за протерување на свои дипломати се: Австралија, Албанија, Германија, Данска, Ирска, Шпанија, Италија, Канада, ...

Read More »

ПУТИН ДОНЕСЕ ОДЛУКА: РУСКА ВОЈСКА ТРГНУВА ЗА КОСОВО

Се сеќавам дека пред нова година, министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров најави интензивни борби во Европа преку теренски разузнавачката работа, со цел да се спречи создавањето на терористички ќелии во Европа, кои, секако, ќе се свртат против Русија. Москва сигурно ќе испрати воени единици во Косово најдоцна до крајот на оваа година. Русија за некое време да се ...

Read More »
WpCoderX