СВЕТ

САД И БРИТАНЦИТЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ВО СТРАВ ДО КОСКИ! КИНЕСКИ ВОЕНИ БРОДОВИ ТРГНАА ЗА СИРИЈА ПОД РУСКА КОМАНДА

Кинеските поморски сили лоцирани во Базенот на Средоземното Море се подготвени да се потчинат на командата на руската морнарица во случај на американски напад врз Сирија. Црноморската флота и добар дел од руските воздушни стратешки цели го подигнаа нивото на борбена готовност Службен Пекинг не ги потврди информациите објавени од страна на весниците за специјализираната наредба , но засега тоа не ...

Read More »

Последно предупредување на Рускиот Амбасадор во ОН до САД и Британија: Вратете ги бродовите или ке ги сносите сите последици

Постојаниот претставник на Русија во Обединетите нации, Василиј Небензи, ги повика САД, Франција и Обединетото Кралство да не го доведат светот во опасност и да побараат мирен излез од ситуацијата во Сирија. “Настаните се развиваат во опасно сценарио кое ја загрозува  глобалната безбедност. Во овој случај, целата одговорност ќе ги сносат Соединетите Американски Држави и нивните сојузници. Штета што старата Европа и ...

Read More »

(ВИДЕО) ПУТИН ПОВТОРНО ИМ СЕ ЗАКАНИ НА АЛБАНЦИТЕ! ПОСЛЕДЕН ПАТ ВЕ ПРЕДУПРЕДУВАМ, СЛЕДНИОТ КЕ ИСПРАТАМ ВОЈСКА

МОСКВА – Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија ќе биде принудена да ги насочи своите оружени сили кон Албанија и изрази загриженост поради систематско малтретирање на српскиот и македонскиот народ.

Read More »

ПОВТОРНО СЕ СПУКАА ПУТИН И ТРАМП!

Вашингтон, 13 април 2018 (МИА) – Русија не се занимава со уривање на странски влади и не се меша во внатрешните работи на други држави, за разлика од САД, соопшти руската Амбасада во Вашингтон во реакција на изјавите на кандидатот за нов американски државен секретар Мајк Помпео за време на сослушувањето во Комитетот за надворешни работи на американскиот Сенат. Москва: ...

Read More »

Протече документ на ЦИЕ! Еве како е испланирано отцепување на Косово и албанскиот дел во Македонија со цел формирање Голема Албанија

Како ЦИА ги анализираше долго воспоставените политики на албанското отцепувањето на Косово, а идејата на албанската република во Југославија, која прерасна во “природна и постојана цел на” обединување на Голема Албанија. Во април 1979 година ЦИА спроведе анализа на “косовското прашање” во Југославија. Документот “RDP80T00942A001000060001-7” со наслов “Југославија: Проблемот Косово”, агенцијата на САД го најде коренот на српско-албанските проблеми и неговите ...

Read More »

Се враќа лудачата која ги нареди нападите на Србија и уби стотици српски деца! Медлин Олбрајт бара да биде уништена Русија

Поранешниот американски државен секретар Медлин Олбрајт, еден од најголемите застапници на бомбардирачката кампања над Југославија во 1999 година, се упати кон Русија и нејзиниот претседател, Владимир Путин, за кој таа вели дека треба да биде уништена. Олбрајт која ја промовира својата книга “Фашизмот: Предупредување” во Њујорк, коментирајќи за наводните напади против сирискиот претседател Башар ал-Асад над сопствениот народ, оцени дека ...

Read More »

КИНА: ЌЕ СЕ СПРОТИВСТАВИМЕ НА АМЕРИКА

Кина и САД не водат преговори за трговски спор што се влошува. Белата куќа не покажува желба за разговор, рече официјалниот претставник на Министерството за економија на Кина, истакнувајќи дека Пекинг е подготвен да даде отпор на Вашингтон. “Во овој момент, нема преговори меѓу американските и кинеските власти одговорни за финансискиот сектор, во услови на трговски и економски несогласувања. Процесот ...

Read More »

НАТО се распаѓа? Ангела Меркел одбила германците да учествуваат во нападите над Сирија

Германија нема да учествува во можна воена акција во Сирија, рече германската канцеларка Ангела Меркел. На прес-конференцијата со данската колешка, Ларс Расмусен, таа рече дека има многу докази дека Дамаск стои зад наводниот хемиски напад во источната Гута. “Има многу докази дека сирискиот режим применува такво (хемиско) оружје”, рече таа. Претходно францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека има докази дека ...

Read More »

Бугарскиот Претседател: Ситуацијата е напната и ензична, можно е да излезиме од НАТО

“Ситуацијата во светот се развива доста динамично, државите прават многу остри и брзи промени во политиката.” Така претседателот Румен Радев коментираше за растечките тензии околу Сирија. “Во оваа ситуација има сериозен ризик повеќе од 30 држави од НАТО да станат заложник на споровите со кои немаат ништо заедничко. Во овој случај, може да се покаже како мудро едноставно да се ...

Read More »

Кинезите открија огромна тајна за која молчи западот! “Има голем конфликт помеѓу Русија и Америка во Сирија! Еве што бил исходот

Правото објаснување за случајот “Драскање” може да се побара во Источен Гути, предградие на Дамаск. Оваа страница крие многу тајни. Во последните денови, информации за десетици мртви се пријавени во наводниот хемиски напад во Дума, дел од Источната гихт. Кинески извори тврдат дека нападите биле, но не и хемиски, и дека биле убиени и од западни инструктори. Приказните за употребата ...

Read More »
WpCoderX