СВЕТ

Путиновата челична лејди до Косоварите: Косово е Србија и ке ве снајде судбината на Крим

Русија нема да дозволи да ја навреди Србија, а како што направи Николај Втори, Владимир Путин го прави тоа денес, рече Наталија Поклонска, заменик на Државната Дума на Русија, изразувајќи надеж дека ќе се воспостави историска правда за српското Косово, како што го доживеа рускиот Крим Косово е Србија, православните храмови што денес се уништуваат се Србија, српскиот јазик што ...

Read More »

Хилари Клинтон повторно ја нападна Србија

Клинтон води валкана кампања, бидејќи потребни се конфликти и хаос на Балканот за бизнис се наметна како спасител на Европа. Нејзините прсти стојат зад фабрикуваната афера во регионот Користење на Левандовски, поранешен шеф на кампањата на претседателот на САД, Доналд Трамп, рече дека Хилари Клинтон води хајка против Србите и Србија, бидејќи нејзините на мери за потребните конфликти и хаос ...

Read More »

Нова провокација во Косово: Повторно ќе има мавање! Харадинај планира да го посети Прешево

Премиерот на лажната држава Косово, Рамуш Харадинај, може да ги посети Прешево и Медвеѓа на 1-ви мај, објавија албанските медиуми Како што пишува порталот во Прешево, Харадинај е поканет да ги посети Прешево и Медвеѓа од организаторите на традиционалното собрание што се одржува за време на празниците на мај. На прашањето на новинарите дали е подготвен да го посети Прешево, ...

Read More »

Светски познат стратег: Америка припрема замка за Русија, еве што ке се случи

Носител на влечна сила Хари С. Труман ја напушти поморската станица Норфолк во Вирџинија, на источниот брег, на 11-ти април. Од: The Saker Носачот на авиони беше придружуван од крстосувачка ракета водена од USS Нормандија, СС Бурк, Буклиле, Шума Шерман и раководните проектили Фаррагут и уништувачи на УСС-Џејсон и Соливанс.Штрајдната група има 6.500 морнари и воена единица Carrier Air Wing ...

Read More »

СПРЕМААТ ВОЈНА СО РУСИЈА? ЕВЕ КОЈ Е СКРИЕНИОТ ПЛАН НА НАТО – КЕ РАСПОРЕДИ 100 000 ВОЈНИЦИ НА ОВИЕ ГРАНИЦИ

Иако вниманието на светот е поврзано со Сирија, САД значително ги зајакнуваат своите сили во Европа. И ова не се само поделби кои претендираат да учествуваат во некои вежби, и кои ќе заминат кога ќе завршат. Ова е сериозна акумулација за да се создаде потенцијално навредлива позиција. За време на подготовките за американо-рускиот самит, во тек е зајакнување на американските ...

Read More »
WpCoderX