СВЕТ

УДАРНА ВЕСТ!!! МИЛО ЏУКАНОВИЌ СО ОГРОМНА ПРЕДНОСТ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЦРНА ГОРА

Според првите неофицијални резултати, новиот претседател на Црна Гора ќе биде Мило Ѓукановиќ. Според прелиминарните податоци од CEMI, на 15 отсто од обработените податоци, кандидатот на ДПС Мило Ѓукановиќ има 55,1 отсто од поддршката на граѓаните и Младен Бојаниќ 35,5 отсто. Резултати од други кандидати:   Драгиња Вуксановиќ 5.5% Марко Милачиќ 3,5% Хазбија Калач 0.5% Добрило Дедеиќ 0,3% Василије Миличковиќ ...

Read More »

ЛАВРОВ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во саботата изјави дека, според информациите од Швајцарскиот истражувачки центар, супстанцата БЗ била користена во Солсберија, била дел од вооружените сили на САД и Велика Британија, додека не била произведена во Русија. Рускиот министер истакна дека клиничката слика за состојбата на Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија е посоодветна за труење со супстанцата ...

Read More »

Меркел ги истргала грците за уши: Ќе има решение на спорот со името

Ако се реши прашањето за името, тогаш антикризната мерка – кратење на пензиите, ќе се одложи за шест месеци подоцна, ова според грчкиот весник „Та неа“ е ветувањето од Берлин до Атина, во разговорите меѓу Германија и Грција за затворање на долгогодишниот спор, но и што грчката страна би добила од тоа. Како што јави дописничката на МИА од Атина, ...

Read More »

И Ердоган ги одобри нападите во Сирија од страна на САД

Турција верува дека американските ракетни напади и нејзините сојузници во Сирија се основани. Ова го изјави претседателот на Турција Реџеп Ердоган за време на говорот во Истанбул. “Хемиските напади извршени од режимот на Асад не треба да остануваат неодговорени. Сметаме дека воената операција на САД, Франција и Велика Британија против режимот е оправдана и правилна”, посочи тој. Ердоган рече дека планира да разговара ...

Read More »

Путин за нападот во Сирија: Се повторува истото сценарио од Југославија и Ирак

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека сегашната ескалација на ситуацијата околу Сирија го сруши целиот систем на меѓународни односи, и дека историјата ги стави работите на своето место “, како што е веќе воспоставено дека Вашингтон е одговорен за масакрот во Југославија, Ирак и Либија. САД и нивните сојузници  нападнаа воени и цивилни објекти во Сирија во кршење на Повелбата ...

Read More »

Сергеј Лавров ја откри измамата: Супстанцата со која се отруени Скрипал и неговата ќерка произведена во Вашингтон

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во саботата рече дека, според информации од Центарот за истражување на Швајцарија во Salisbury била искористена супстанција BZ, која беше дел од оружјето во САД и Велика Британија, додека во Русија нема таков производ. Лавров: Напад врз Сирија врз основа на социјални мрежи “Добивме информации од Швајцарски Центар за радиолошки и хемиски анализи ...

Read More »

Џереми Корбин го избриша подот со Тереза Меј: Бомбите нема да донесат мир, Британија не смее да биде измеќар на Доналд Трамп

Бомбите нема да спасат животи или ќе донесат мир. Оваа легално сомнителна акција ризикува и понатаму да ескалира, како што призна дека американскиот секретар за одбрана, Џејмс Матис, веќе катастрофален конфликт и затоа ја прави реалната одговорност за воените злосторства и употребата на хемиското оружје помалку, не е поверојатно. Велика Британија треба да одигра лидерска улога за да постигне прекин ...

Read More »

АСАД ДОЈДЕ НА РАБОТА ПОСЛЕ НАПАДОТ КАКО НИШТО ДА НЕ СЕ СЛУЧИЛО

Сириското претседателство објави видео на кое се гледа како сирискиот претседател Башар ал Асад доаѓа на работа неколку часа по воздушните напади во Сирија, како да не се случува ништо. Syrian Presidency@Presidency_Sy صباح الصمود.. رئاسة الجمهورية العربية السورية 8:00 AM – Apr 14, 2018 4,581 3,081 people are talking about this Twitter Ads info and privacy

Read More »

Која безобразна хистерија!!! САД ја разурна Сирија а бегалците им ги тупна во Европа, Америка оваа година примила само 11 бегалци

Администрацијата на Трамп го осуди нападот со хемиско оружје во Сирија и ја разгледува воената акција. “Ние сме многу загрижени, кога такво нешто може да се случи, на човештвото”, изјави претседателот Трамп  оваа недела. Но, хуманитарните организации го предизвикуваат претседателот да се посвети на човештвото кога станува збор за сириските цивили – особено оние кои бараат засолниште во САД. Во 2016 ...

Read More »

Путин со прво излагање по нападите во Сирија: САД направија хуманитарна катастрофа која ќе генерира нови бранови бегалци

Први лоши вести по воздушни напади во Сирија! Путин соопшти дека Русија свикува вонредна седница на Советот за безбедност на ОН, за да дискутираат за “агресивните дејствија на САД и нивните сојузници”. Хронологијата  за случувањата во Сирија “Со своите активности САД уште повеќе ја продлабочуваат хуманитарната катастрофа во Сирија, носат страдања на цивилното население, им помагаат на терористите, кои веќе ...

Read More »
WpCoderX